Zpět na » Premier League » Souček s Coufalem bez trenéra? West Ham nechce prodloužit kontrakt Davida Moyese

Souček s Coufalem bez trenéra? West Ham nechce prodloužit kontrakt Davida Moyese

Souček s Coufalem bez trenéra? West Ham nechce prodloužit kontrakt Davida Moyese © iconsport.photo - David Moyes

2

Líbilo se

16.11. - David Moyes je ikonou West Hamu. To už nyní s jistotou můžeme říct. Reálně je skutečně jedním z nejlepších manažerů historie Premier League. I přes to, že ve West Hamu si na něj skutečně asi stěžovat nemohou, vedení mu údajně nehodlá prodloužit smlouvu, jenž mu končí už toto léto. Co to bude znamenat pro Tomáše Součka a Vladimíra Coufala?

Skotský lodivod David Moyes má za sebou méně úspěšnou hráčskou kariéru, ale jakožto trenér se zapsal do historie Premier League. Trénovat začínal v Prestonu, kde ukončil svou hráčskou kariéru. Na lavičce vydržel 4 roky, než se přesunul do Evertonu. Na lavičce Toffees strávil dlouhých 11 let a odkoučoval přes 500 zápasů. Klubová legenda. Šel tak zkusit štěstí do Manchesteru United, což skončilo známým propadákem, moc si nepolepšil ani v Realu Sociedad a Sunderlandu. Ani první angažmá ve West Hamu se moc nevyvedlo.

Vední mu ale dalo po experimentu s Manuelem Pellegrinem druhou šanci, a tu vzal perfektně. West Ham měl sice tak nějak tradičně problémy s udržením, ale cosi se změnilo po příchodu Tomáše Součka. Právě český záložník měl obrovský vliv na to, jak se West Ham přetvořil. Najednou hrál evropské poháry, vyhrál první evropskou trofej po skoro 60 letech. A přestože loňská sezóna byla jinak slabá, v té aktuální se Kladiváři opět zvedají a aktuálně jsou na 9. místě. Ačkoliv byli všichni ohledně Moyesova návratu skeptičtí, nakonec se zapsal mezi legendy.

Jenomže v létě mu končí smlouva a vedení údajně nemá v úmyslu jí skotskému manažerovi prodloužit. Zřejmě se tedy bude poohlížet po někom jiném. Ačkoliv Moyes odvedl skvělé služby, může to být nějaký přirozený progres. West Ham to vidí u týmů jako je Aston Villa. Unai Emery z ní udělal reálně jeden z nejsilnějších týmů v Premier League. Viděli jsme neskutečný vliv Julena Lopeteguiho na Wolverhampton, a tak dále. Moyesův odchod ale může znamenat nejistotu pro dvojici českých fotbalistů. Ne každému bude sedět bek typu Vladimíra Coufala, někomu zase nemusí sedět Tomáš Souček. Visí tu tak hodně otazníků.

David Moyes

David Suchý / dailymail.co.uk

Nejnovější články