Zpět na » Premier League » Manchester United a PSG se snaží o beka Interu Dimarca

Manchester United a PSG se snaží o beka Interu Dimarca

Manchester United a PSG se snaží o beka Interu Dimarca © iconsport.photo - Federico Dimarco

1

Líbilo se

19.10. - Federico Dimarco se během posledních dvou sezón stal jednou z nejvýraznějších postav Interu Milán. Pokud by byly jeho výkony konzistentní, absolutně nepochybuji o tom, že bychom se bavili o jednom z nejlepších na světě. I tak ale italský wing-back láká mocné zájemce, jako jsou Mancheter United nebo PSG. Inter mu hodlá nabídnout nový kontrakt, ale zároveň bude zvažovat 50 milionů eur.

Federico Dimarco je odchovancem Interu Milán. První zkušenosti v dospělém fotbale ale sbíral v Ascoli a Empoli. Nakonec se ale rozhodl pro přesun do švýcarského Sionu, kde toho moc neodehrál, přesto ho však Inter okamžitě vykoupil zpět. Hostoval v Parmě a následně v Hellasu Verona. Tam se vše zlomilo. 5 gólů a 5 asistencí, po čemž se dostal i do základní sestavy Interu. V první sezóně ještě zůstával na pomezí, ale v té minulé i přes Robina Gosense za zády patřil mezi nejlepší hráče nerazzuri. Pomohl i k postupu do finále Ligy mistrů.

Nyní už nastupuje i v základní sestavě italské reprezentace a jeho hodnota se dostala až na 45 milionů eur. Italský reprezentant je jistotou Interu, ale zlobí ho konzistence. Sérii zápasů odehraje famózně, ale tu další odehraje skutečně průměrně. V 25 letech už by přitom mohl být dost vyhraný na to, aby se toho vyvaroval. V jeho prospěch však hrají čísla. V aktuální sezóně se v 9 zápasech trefil jednou a na 3 branky nahrál. Láká i opravdu velké evropské kluby, které by Interu ulevili. Gosens sice odešel, ale Inter má za Dimarca náhradu v podobě brazilského reprezentanta Carlose Augusta.

Zas tak citelná ztráta by to tedy pro Inter být nemusela vzhledem k tomu, že vloni byl právě Augusto společně s Dimarcem na své pozici nejlepší v Serii A. Inter sice chce s Dimarcem podepsat nový kontrakt, ale zároveň na tom stále není finančně nejlépe a vyslyší nabídky ve výši 50 milionů eur. To láká Manchester United. Toho kosí zdravotní potíže, jenž ale budu vyřešeny a hlavně nekonzistence. Dalším zájemcem má být PSG. To se zase nemůže spolehnout na mladíka Nuna Mendese kvůli jeho křehkému zdraví. V lednu se rozhodne.

Federico Dimarco

David Suchý / calciomercato.com

Noviny
Nejnovější články