Zpět na » Premier League » Transfermarket upravil hodnoty hráčů z Premier League. Polepšil si Hojlund a Ferguson, dolů šel Jadon Sancho

Transfermarket upravil hodnoty hráčů z Premier League. Polepšil si Hojlund a Ferguson, dolů šel Jadon Sancho

Transfermarket upravil hodnoty hráčů z Premier League. Polepšil si Hojlund a Ferguson, dolů šel Jadon Sancho © iconsport.photo - Rasmus Hojlund

0

Líbilo se

11.10. - Aktuálně je v proudu další reprezntační přestávka a s tím přichází již tradičně úprava hodnot borců hrajících momentálně nejlšpí ligu světa, kterou je Premier League. Očekávaně se v negativním smyslu dotkla třeba Jadona Sancha. Naopak známe další dva členy magického klubu hráčů s hodnotou 100 mlionů eur a více. Rozšířili ho Declan Rice a Rodri.

Vítězové

Evan Ferguson - Zlaté dítě irského fotbalu. Když byl mladší a válel v prvním týmu klubu Bohemians ve věku, kdy děti u nás řeší jak zvládnou 9. třídu, mohl si vybírat z největších klubů planety, ale vybral si Brighton. Byla to zlatá volba. Irský útočník se vypracoval v obrovskou zbraň, mluví se o něm jako o novém Haalandovi a v Brightonu si mnou ruce. Jeho hodnota je totiž aktuálně ve výši 65 milionů eur. V 18 letech je to pořádný ranec peněz. Za hráče, který má v 8 zápasech Premier League 4 góly a má potenciál být jedním z nejlepších na světě.

Jeremy Doku - Bylo tu hodně skeptiků včetně mě, kteří tvrdili, že Jeremy Doku rozhodně nemá cenovku 60 milionů eur. V Lille měl rozkolísané výkony a byl často zraněný. Jenomže Pep Guardiola zřejmě věděl, proč mladého belgického křídelníka chce. Od svého příchodu patří mezi ty lepší hráče Manchesteru City a Transfermarket to otiskl i do jeho hodnoty, která se rovná jeho přestupové částce. Do kádru zapadl skvěle a v dosavadních 7 duelech se trefil dvakrát Je ale vždy nebezpečný, stále v pohybu a obráncům dělá problémy. To by podepsal i Vladimír Coufal.

Rasmus Hojlund - Dánský útočník stál Manchester United nemalé peníze. Ale můžu klidně říct, že překvapuje. Manchesteru United se nedaří, ale Hojlund dává góly, snaží se, bojuje, je nebezpečný a nic nezkazím tím, když o něm řeknu, že je to aktuálně nejlépe hrající hráč v týmu Manchesteru United. Troufnu si říct, že se mu nikdo neblíží. Aboslutním vrcholem demonstrace jeho schopností byl zápas Ligy mistrů proti Galatasaray, kdy hrál neskutečně. Jen škoda, že dánského forvarda s novou cenovkou 65 milionů eur nemohlo hřát vítězství.

Rasmus Hojlund

Poražení

Wesley Fofana - Jedno dlouhé zranění se dalo omluvit. Chelsea sice mladý francouzský obránce chyběl, ale tak co se dá dělat. Všichni se těšili na to, až se předvede vedle hráčů jako Badiashile, Disasi a další, jenž taktéž před nedávnem do Chelsea dorazili. Jenomže Fofana se opět zranil, přetrhl si křížové vazi v koleni a sezóna pro něj dost možná skončila před jejím začátkem. Transfermarket vždy těžká zranění zohledňuje a není na zraněné hráče přísný. Jenomže pokud dva roky hrajete minimálně, ztráta je jistá. Fofana ztratil 15 milionů eur.

Jadon Sancho - Osobně je pro mě mnohem větším překvapením, než že Sancho na hodnotě ztratil, že ztratil tak málo. Vzhledem k tomu, že letos za Manchester Unted odehrál 76 minut a nejsou žádné vyhlídky na to, aby svou minutáž zvýšil, nebo se dokonce dostal do výběru Erika ten Haga, 13 milionů eur ještě není tolik. Pokud si ale vezmeme, že jeho hodnota byla v roce 2020 130 milionů eur a ta aktuání je pouhopouhých 32 milionů eur, je to šílený propad. Potřebuje odejít a to hned, jak to bude možné. Potenciál má v 23 letech stále obří.

Pierre-Emille Hojbjerg - Ange Postecoglou našel své favority v Pape Mataru Sarrovi a Yvesu Bissoumovi. Oba dva přitom pod Contem kdovíjak dobře nehráli. Nasazování této skvělé dvojce ale znamenalo postavení oblíbence fanoušků Spurs Hojbjerga na druhou kolej. Dánksý středopolař odehrál v dosavadních 8 duelech 212 minut, z toho jich 90 bylo v Carabao Cupu. Zřejmě se pomalu blíží jeho konec. Hráč je to až moc dobrý na to, aby v Tottenhamu dostřídával zápasy. Jeho hdonota nyní klesla na 32 mlionů eur.

Jadon Sancho

David Suchý / transfermarkt.com

Nejnovější články