Zpět na » Liga mistrů » Šílená Liga mistrů: Padl Arsenal i Manchester United

Šílená Liga mistrů: Padl Arsenal i Manchester United

Šílená Liga mistrů: Padl Arsenal i Manchester United © iconsport.photo - Manchester United opět zklamal

1

04.10. - REVIEW Arsenal i Manchester United šli dnes večer do zápasů Ligy mistrů v roli jasných favoritů. Jenomže oba dva tyto anglické velkokluby naprosto selhaly a postaraly se o velké překvapení. Zatímco Arsenal prohrál ve Francii s Lens, Manchester United doma absolutně nezvládl zápas s Galatasaray a prohrál 2:3. Zápas měl přitom jasně ve svých rukou. Srazily ho vlastní chyby.

RC Lens - Arsenal FC 2:1

Branky: 25. Thomasson, 69. Wahi, 14. Jesus

RC Lens: Samba - Frankowski, Gradit, Danso, Medina, Machado (80. Machado) - Mendy (73. Diouf), Abdul Samed - Sotoca, Wahi (73. Said), Thomasson (73. Fulgini)

Arsenal: Raya - Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinchenko (70. White) - Odegaard (80. Nketiah), Rice, Havertz (70. Smith-Rowe) - Saka (34. Vieira), Jesus, Trossard (70. Nelson)

Naplněný stadion ve francouzském městečku zažíval fotbalový svátek. Ligu mistrů viděl po 21 letech. Po 5 minutách zahrozil Kevin Danso, ale bohužel přesřelil branku, kterou opět střežil David Raya. Byl to ale Arsenal, kdo skóre otevřel. Frankowskiho rozehrávku ukořistil Saka, předložil Jesusovi a ten se nemýlil. Jenomže po chybné rozehrávce Rayi se Lens dostalo ke srovnání. Wahi sklepl pro Thomassona, který perfektním obstřelem španělského gólmana překonal. Ze hřiště pak navíc musel Bukayo Saka pro další zranění.

Arsenal jako kdyby byl zaskočen vlastní chybou a dopředu rozhodně nebyl tak nebezpečný, jako by se třeba čekalo. Naopak přišla další branka Lens, kterou tentokráte vstřelil asistent první branky a rekordní posila Lens Elye Wahi. Arsenalu trvalo opravdu hodně dlouho, než se dokázal dostat do příležitostí, které by Lens dokázaly připravit o historickou výhru. Jednu takovou měl Eddie Nketiah. Jak už to tak ale u tohoto forvarda bývá zvykem, neproměnil jí. Musíme ale vytáhnout i skvělý zákrok Brice Samby. Lens nakonec Arsenal senzačně porazilo 2:1.

Elye Wahi

Manchester United - Galatasaray 2:3

Branky: 17. a 67. Hojlund, 23. Zaha, 71. Aktürkoglu, 81. Icardi

Manchester United: Onana - Dalot, Varane, Lindelöf, Amrabat (89. Martial)- Mejbri (46. Eriksen), Casemiro, Fernandes, Mount (84. Antony), Rashford (67. Garnacho)- Hojlund

Galatasaray: Muslera - Boey, Sánchez, Bardakci, Angeliňo (84. Ndombelé)- Tete (62. Yilmaz), Torreira (62. Oliveira), Aktürkoglu, Ayhan (84. Nelsson), Zaha (72. Mertens)- Icardi

Manchester United měl prakticky od začátku zápas ve svých rukou a můžeme říct, že v určitých ohledech nebo fázích utkání podával opravdu osbtojný výkon, jeden z lepších v sezóně. Už po 17 minutách skóre otevřel jednoznačně muž zápasu, kterým byl mladík Rasmus Hojlund. Ten potvrdil svou dobrou formu z předchozích duelů, kdy byl vždy celkem vidět a po centru Rashforda nedal šanci Muslerovi. Jenomže Manchester United inkasoval, když se za Onanou ocitla tečovaná střela bývalého hráče Red Devills Wilfrieda Zahy.

Hojlund přidal ve druhé půli i druhou branku. Jeho fantastickou práci ve vápně ale zkazil ofsajd. To ale nevadilo. Na mokrém povrchu uklouzl Davinson Sánchez, Hojlund zapnul raketové motory a dostal se až k tentokráte regulérnímu gólu. Jako kdyby se ale Manchester zasekl. Po pěkné kombinaci dokázal srovant Aktürkoglu. Pak přišla katastrofická Onanova rozehrávka a za cenu penalty a druhé žluté karty musel hasit Casemiro. Mauro Icardi sice neproměnil, ale jen o pár minutek později totálně selhala obrana a zkušený argentinský útočník se tváří v tvář Onanovi nemýlil. Otočil tak jasně prohraný duel. Naprosto nepochpoizelný zkrat Manchesteru United, který byl celou dobu lepším týmem.