Zpět na » Premier League » Kolik stála základní 11 Brightonu, která přejela Manchester United?

Kolik stála základní 11 Brightonu, která přejela Manchester United?

Kolik stála základní 11 Brightonu, která přejela Manchester United? © iconsport.photo - Danny Welbeck

0

Líbilo se

17.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Brighton se včera postaral o další "překvapení", když celkem suverénně porazil Manchester United. Red Devills jsou aktuílně pod velkou palbou kritiky a ještě více zajímavé je to z pohledu, že celá základní 11 Brightonu stála méně, než než třeba Victor Lindelöf, jenž patřil mezi nejhorší hráče na hřišti. To je důkaz famózní práce skautingu Seagulls.

Brankář: Jason Steele přicházel jako dvojka za Roberta Sáncheze. Jedničkou byl naposledy v sezóně 2016/17, když chytal Championship za Blackburn. Pravidelně nechytal v Sunderlandu a ani po přestupu Brightonu. Kolik stál? Nic. Přišel totiž zadarmo. Do aktuálně 33letého gólmana se zamiloval nový trenér Brightonu Roberto De Zerbi a posadil kvůli němu Sáncheze. Chytá skvěle a má fantastickou hru nohama. To italský kouč miluje. I přes příchod mladíka Verbruggena je stále první volbou, ačkoliv to nemá lehké.

Jason Steele

Obrana: Nejdražší položkou obrany Brightonu je Jan-Paul van Hecke. Tenhle nizozemský stoper přicházel před 3 lety z Bredy za 2 miliony eur jako talentovaný obránce, jenž ale doposud v prvním týmu nehrál a chodil po hostováních. Letos ale hraje výborně. Vedle něj hrál Tariq Lamptey, jehož vedení koupilo za 1,2 milionu eur z Chelsea a Joel Veltman, van Heckeho krajan, který stál při přestupu z Ajaxu 1 milion eur. Vrcholem je pak největší opora zadních řad, odchovanec Lewis Dunk. Kapitán Seagulls tedy logicky nestál vůbec nic.

Lewis Dunk

Záloha: Nejdražší hráčem celé základní sestavy byl včera Simon Adingra. Mladý krajní záložník, reprezentant Pobřeží Slonoviny, stál v roce 2022 8 milionů eur při přestupu z Nordsjaellandu. Minulou sezónu strávil na hostování v Royalu Union, ale po návratu pravidelně nastupuje. Pascal Gross, specialista na Manchester United, stál 3 miliony eur a stejně stál i Kaoru Mitoma, aktuálně zřejmě největší hvězda Brightonu. Tyto tři doplnil velezkušený záložník Adam Lallana a Mahmoud Dahoud. Oba dva do Brightonu dorazili zadarmo.

Pascal Gross

Útok: Danny Welbeck už dal proti Manchesteru United za celou svou kariéru 5 branek, což také není vůbec špatný počin. Speciální je to pro něj vzhledem k tomu, že za Red Devills sám nějakou dobu hrával a je jeho odchovancem. Přes Arsenal a Watford se dostal až do Brightonu. Vzhledem k tomu, že přišel po konci smlouvy, nestál vůbec nic. Když je zdravý, je pro Racky důležitou postavou, která vystupuje vždy v nejdůležitějších chvílích. I včera vstřelil gól. Na hřišti ho nahradil Joao Pedro, který se taktéž prosadil a mimochodem Brigthon stál více než celá základní sestava.

Danny Welbeck

Dohromady se tedy dostáváme na částku 18,2 milionu eur. Což je celkově šílená částka na jakýkoliv klub Premier League. Je to doslova nic. Pokud hráč přestupuje za 18 milionů eur, bereme to jako dobrou cenu. Ještě lépe to vypadá v porovnání se sestavou Red Devills, která včera nastoupila. Brankář Onana stál 52 milionů eur, celá obrana ve složení Dalor, Martínez, Lindelöf a Reguilón stála dalších 114 milionů, záloha stála 125 milionů eur, respektive pouze Casemiro a Fernandes. Rashford a McTominay jsou odchovanci a Eriksen přišel zadarmo. No a v útoku hrál Hojlund, který přišel za 75 milionů eur. Celková částka? 376 milionů eur.

Rasmus Hojlund

David Suchý / transfermarkt.com

Nejnovější články