Zpět na » Premier League » Jeremy Doku se v Manchesteru City začíná rozjíždět. Mladý Belgičan rozložil West Ham

Premier League - Jeremy Doku se v Manchesteru City začíná rozjíždět. Mladý Belgičan rozložil West Ham

Jeremy Doku se v Manchesteru City začíná rozjíždět. Mladý Belgičan rozložil West Ham © iconsport.photo - Jeremyho Dokua nestíhal ani Tomáš Souček

0

Líbilo se

17.09. - Nebudu tvrdit, že jsem nebyl mezi skeptiky, kteří odsuzovali přestup Jeremyho Dokua do Manchesteru City. Prakticky nic ještě nedokázal, je často zraněný a částka šíleně vysoká. Jenomže včera ukázal,čeho je schopný. Zastínil všechny ofenzivní hvězdy včetně Erlinga Haalanda a patřil mezi vůbe nejlepší hráče na hřišti. Chudák Vladimír Coufal z něj musel mít noční můry.

Jeremy Doku je odchovancem Anderlechtu Brusel. Tento belgický klub vychoval velkou spoustu exkluzivních talentů, ať už třeba Romelua Lukakua nebo Youriho Tielemanse. Za první tým nastupoval pravidelně od svých 17 let a brzy se stal belgickým reprezentantem. Přestoupil do francouzského Rennes, cenu si zvedl na povedeném Euru, ale kvůli zranění byl hodně za očekáváním. Vloni ale vydržel celkem zdravý a připsal si 6 gólů a 2 asistence. Nic speciálního, ale ukázal svlj potenciál. Když se dobře vyspí, je nebránitelný.

Přestoupil do Manchesteru City za opravdu velké peníze. Pep Guardiola ho chtěl jako rozšíření kádru po odchodu Riyada Mahreze. 6+2, často zraněný a za 60 mlionů eur? To je opravdu hodně. Jenomže pokud si někoho vybere sám Pep Guardiola, něco v něm být musí, musí vědět, jak přesně ho chce využít a musí si být jist, že prorazí. Stále je mu navíc teprve 21 let a všechno má před sebou. Debutoval v zápase s Fulhamem před reprezentační pauzou. Byla z toho přesvědčivá výhra 5:1 a on ukázal, že má potenciál.

Včera se Manchester City na London Stadium postavil West Hamu a celkem brzy po gólu Warda-Prowse, na který mimochodem krásně nacentroval Coufal., prohrával. Cityzens ale zabrali a Doku byl neskutečný. Coufal měl starost už jen s jeho bráněním. Ačkoliv ho dokázal občas vynulovat, Doku si stejně své chvíle našel. Úplně zastavil a během mrknutí oka už byl jinde. Pěkným gólem započal obrat, který dokonal Bernardo Silva a Haaland. Výborných výkonů na straně Manchesteru bylo více, ale Doku jakožto nováček zaujal nejvíce. Jestli to takhle bude pokračovat, čeká ho famózní sezóna.

Jeremy Doku

David Suchý / mancity.com

Nejnovější články