Zpět na » Premier League » Kyle Walker podepsal novou smlouvu s Manchesterem City

Kyle Walker podepsal novou smlouvu s Manchesterem City

Kyle Walker podepsal novou smlouvu s Manchesterem City © iconsport.photo - Kyle Walker

0

Líbilo se

15.09. - Ačkoliv se během přestupového okna mluvilo o tom, že o něj má zájem Bayern Mnichov a že je sám ochotný do Mnichova přestoupit, nakonec zůstal a nyní podepsal novou smlouvu, což Manchester City oznámil videem ve stylu Vlka z Wall Street. V hlavní roli: Kyle Walker. Novou smlouvu podepsal tento pravý bek až do roku 2026. To mu bude už 36 let.

Kyle Walker je odchovanec Sheffieldu United. Jeho talent ze zápasů The Blades brzy vycítil Tottenham, který za něj zaplatil 5,2 milionu eur. Přes hostování v QPR a Aston Ville se dostal až do základní sestavy Spurs, ve které jako jedna z hvězd týmu strávil dalších 6 let. Celkem odehrál 227 utkání. To už ale nyní překonal v dresu Manchesteru City, kam zamířil za 53 milionů eur. Stal se důležitým článkem týmu Pepa Guardioly. Byl u 5 titulů i výhry v Lize mistrů. Jako miláčkem lidí v klubu i fanoušků.

A to i přes jeho občasné skandály nebo slabší výkony. Ačkoliv to vypadalo, že pro Pepa Guardiolu už není tak důležitý, je to daleko od pravdy. V nové sezóně Premier League nechyběl Walker ani minutu a podává dobré výkony na pravém kraji obrany, kde se dobře adaptoval na pozměněný Guardiolův systém v obraně, díky němuž se spekulovalo o jeho odchodu. Zájem měl hlavně Bayern Mnichov. Sám Walker nebyl úplně proti a o přestupu se jednalo. Nakonec padl a Walker zůstal v kádru španělského génia.

A aby byly jeho služby pojištěné, Kyle Walker nyní podepsal nový kontrakt, který ho na Etihad Stadium zaváže až do roku 2026. 33letý anglický reprezentant oznámil společně se svými spoluhráči podpis způsobem jemu vlastním. Scéna inspirovaná filmem Vlk z Wall Street pobavila. Nedá se sice předpokládat, že v kádru bude mít stejnou pozici až do 36 let, ale v kabině bude ohromně důležitou postavou. Má šanci se stát jedním z nejdekorovanějších Angličanů všech dob. A pak konec kariéry doma v Sheffieldu? To zní dobře.

Kyle Walker

David Suchý / mancity.com

Nejnovější články