Zpět na » Premier League » United se dohodlo s Fenerbahce, jeho středopolař zanedlouho přestoupí

United se dohodlo s Fenerbahce, jeho středopolař zanedlouho přestoupí

United se dohodlo s Fenerbahce, jeho středopolař zanedlouho přestoupí © iconsport.photo - Fred vyměnil Premier League za Turecko

1

Líbilo se

12.08. - Fred vyšel v roce 2018 Manchester United na 59 miliónů euro, tuto částku ale zřejmě svému zaměstnavateli už naplno nesplatí. Pod trenérem Erikem ten Hagem si nedokázal získat stabilní místo v základní sestavě a teď je na cestě za novým angažmá. Red Devils na svých webových stránkách potvrdili, že uzavřeli obchod s Fenerbahce Istanbul.

Rodák z Belo Horizonte se do Evropy dostal přes Šachtar Doněck, odkud se přesunul právě na Old Trafford. Brazilský středopolař nastoupil za United celkem do 213 soutěžních utkání, v nichž vstřelil 14 gólů a na dalších 19 nahrál.

Rudí ďáblové teď potvrdili, že Fred je na cestě do Turecka, kde se ještě musí domluvit na osobních podmínkách s Fenerbahce. Do Manchesteru naopak pocestuje jako kompenzace 10 miliónů euro, ke kterým by ještě mohlo přibýt v bonusech dalších 5 miliónů.

Že Erik ten Hag ze svého kádru bude muset ještě některé hráče vyřadit, bylo předem jasné. Letošní posily, Højlund, Onana a Mason Mount, stály dohromady 192 miliónů euro a jejich platy samozřejmě také nejsou nejmenší.

Fred, jemuž by příští rok končila smlouva s United, byl delší dobu řazen mezi hráče na prodej. Možný odchod připustil již po finále FA Cupu a letní přípravy se už z větší části neúčastnil.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, sportbible.com

Noviny
Nejnovější články