Zpět na » Ostatní » Fred je blízko přestupu z Manchesteru United do Fenerbahce

Fred je blízko přestupu z Manchesteru United do Fenerbahce

Fred je blízko přestupu z Manchesteru United do Fenerbahce © iconsport.com - Fred se pomalu loučí s Old Trafford

0

Líbilo se

11.08. - Fulham a Galatasaray. To jsou dva kluby, s nimiž bylo spojováno jméno záložníka Manchesteru United Freda. Brazilský reprezentant už není v plánech Erka ten Haga a je na odchdu stejně jako jeho kolega Donny van de Beek. Nakonec ale zamíří k úhlavní konkurenci Galatasaray. Po vzoru Edina Džeka nebo Dušana Tadiče se stane členem velmi pěkně vypadajícího kádru Fenerbahce.

Fred je odchvancem klubu Internacion Porto Alegre. Už ve 20 letech se ale jako velký talen přesunul za 15 milionů eur do Evropy. Vybral si ukrajinský Shakhtar Donetsk, kde rozšířil početnou brazilskou enklávu. Od začátku patřil mezi nejlepší záložníky nejvyšší ukrajinské soutěže a kvalitu ukazoval i v evropských pohárech. V roce 2018 přestoupil za skoro 60 milionů eur do Manchesteru United. Na Old Trafford odehrál během 5 let 213 utkání. I tak ale nenaplnil svůj potenciál a s příchodem Erika ten Haga bylo zřejmé, že jeho cesta se chýlí ke konci.

Ačkoliv co se zápasové porce týče, tato sezóna byla jeho nejbohatší. Odehrál ve všech soutěžích 56 utkání. Byly to ale minutky. Kromě svého prvního ročníku poznamenaného zraněním, vždy odehrál, alespoň co se Premier League týče, víc. Ted už ale přišel čas na to, aby se brazilský reprezentační záložník posunul a uvolnil místo. Společně s Donny van de Beekem tak je na prodej a hledá si nové angažmá. Manchester United za něj požadoval okolo 10 milionů eur. A bylo tu hned několik klubů, které bylo ochotné tuto částku zaplatit.

Zájem byl z Fulhamu, ale hodně hlasitě se mluvilo o tureckém Galatasarayi. Jenomže Fred se nakonec stane posilou úhlavního rivala. Za 10+5 milionů eur zamíří do Fenerbahce. S klubem se dohodl na kontraktu a má zarezervovanou zdravotní prohlídku. Stane se tak součástí týmu, který by měl vyzvat Galatasaray. Během tohoto přestupového období už přišly velká jména jako Edin Džeko, Dušan Tadič nebo anglický křídelník Ryan Kent. Fred má být další masivní posilou, která přinese do klubu titul přesně po 10 letech.

David Suchý / teamtalk.com

Nejnovější články