Zpět na » Premier League » Premier League 2023/24: Sešup Brightonu? Zlepší se Liverpool a Tottenham?

Premier League 2023/24: Sešup Brightonu? Zlepší se Liverpool a Tottenham?

Premier League 2023/24: Sešup Brightonu? Zlepší se Liverpool a Tottenham? © iconsport.photo - Liverpool se musí zlepšit

0

Líbilo se

06.08. - Jedním z největších překvapení minulého ročníku Premier League je Brighton. Seagulls zažili historickou sezónu, která je dostala do Evropy. Na záda jim dýchal Liverpool, který slibuje zlepšení a to stejné plánuje Tottenham. Stále je tu ale ještě Aston Villa, která výrazně posílila a s trenérem Emerym má hodně velké ambice. Chce dýchat na záda Newcastlu.

Brighton skončil na fantastickém 5. místě, které mu zaručuje Evropskou ligu. Největší hvězdou je tu ale trenér De Zerbi. Jeho taktiky dokáží udělat hráče, který vytvoří 15 gólů i ze Sollyho Marche. V této sezóně se ale bude muset obejít bez klíčového záložníka Mac Allistera, otázná je i situace ohledně Caiceda. Zopakovat tenhle úspěch bude ohromně těžké. Minule k němu stejně jako Newcastlu pomohla slabá forma velkých soupeřů, se kterými se Seagulls, ačkoliv pracují skvěle, nemůžou srovnávat. Celkově bude boj o pohárové příčky dost možná nedosažitelný.

To Liverpool naopak čeká na masivní zlepšení. Má famózní útok, vylepšenou zálohu, do které by měl přijít ještě defenzivní prvek, ale problém může být opět obrana, která byla v přípravě naprosto tragická. Potřebuje očistu. Gomez, Tsimikas a bohužel i Matip už Liverpoolu nemají co nabídnout. Půjde hodně o to, zda to všechno dokáže Jürgen Klopp ukočírovat. Na boj o titul to právě díky obraně nevidím, The Reds budou zase zbytečně ztrácet, ale Liga mistrů by se jim vyhnout neměla. Obzvlášť, pokud vydrží forma útočníkům.

Brighton

Pohárové příčky uzavírala Aston Villa. Po nepovedené první polovině sezóny přišel kouč Emery a Villans byli rázem jedním z nejlepších celků celé Premier League. Podařilo se udržet klíčové postavy a navíc další přišly. Youri Tielemans, Pau Torres a Moussa Diaby. To jsou hráči, kteří mají klub z Birminghamu posunout na další level. Aston Villa má obrovské ambice. Chtěla by se přiblížit Newcastlu, který to letos dotáhl do Ligy mistrů. Pokud by Aston Villa měla na lavičce Emeryho od začátku sezóny, kdo ví? Třeba by tam místo Magpies byla ona.

To pro Tottenham to nebyl vůbec povedený rok. Kanonýr Kane se sice dostal přes 30 gólů, ale během sezóny hrál pod 3 trenéry, nyní přichází čtvrtý. Má to být ale dlouhodobá možnost a nutno říct, že na přestupovém trhu zatím Spurs pracují skvěle. Maddison je naprosto rozdílový hráč, z lavičky rozdíl udělá i Solomon a Vicario, který nahradí legendárního Llorise, byl nejlepší brankář Serie A. Pokud to bude další sezóna bez Evropy, kouč Postecoglou to bude mít těžké. Tentokráte by to ale Spurs zvládnout měli. Hodně to bude záležet na setrvání/odchodu Harryho Kanea.

Harry Kane

David Suchý / premierleague.com

Noviny
Nejnovější články