Zpět na » Premier League » West Ham je blízko podpisu kapitána Southamptonu Warda-Prowse

West Ham je blízko podpisu kapitána Southamptonu Warda-Prowse

West Ham je blízko podpisu kapitána Southamptonu Warda-Prowse © iconsport.photo - James Ward-Prowse je blízko přestupu do West Hamu

0

Líbilo se

26.07. - Leon Goretzka, Conor Gallagher, Scott McTominay. To jsou jména, se kterými byl spojován West Ham, jenž by potřeboval nahradit kapitána Declana Rice. Nyní je ale údajně velmi blízko přestupu hráče, který by Rice nahradil i v pozici lídra. Jedná se o kapitána Southamptonu Jamese Warda-Prowse. Kluby už se údajně dohodly a West Ham nevidí dohodu s hráčem jako problém.

James Ward-Prowse je jedním z mála představitelů klubismu. Southampton ho vychoval a za jiný klub nikdy nehrál. Už od roku 2011 byl součátsí prvního týmu. Premier League hrál pod trenérem Adkinsem už v roce 2012, kdy mu bylo 17 let. Byl důležitou součástí týmu i v době, kdy kolem něj běhali Virgil van Dijk, Sadio Mané, Dušan Tadič nebo Victor Wanyma. Mezi velkými jmény, jenž později přestupovali za velké peníze se neztratil. I když sÁm mohl přestoupit, zůstal věrný, stal se kapitánem a největší hvězdou klubu.

Je známý především svým standardními situacemi. Nikdo v Evropě nedal během minulé sezóny tolik gólů z přímých kopů jako Ward-Prowse. V historii Premier League jich více proměnil už jen David Beckham. Wardu-Prowsovi na něj chybí jediný gól. Společnost Opta vypočítala, že od roku 2013 jich dal více jen Messi. Zatímco on ale na gól potřebuje zhruba 10 pokusů, Ward-Prowse jen 7. 28letý Angličan ale není nebezpečný jen při střelách, ale zároveň šance jím vytvořené po standardkách jsou pro jeho tým obřím přínosem. Nejlepší exekutor v Evropě.

James Ward-Prowse

Ani tohle jeho umění ale Southampton neubránilo před sestupem. Ačkoliv v týmu The Saints bylo spoustu světlých článků kádru, ať už to byl Adams, Lavia, Bella-Kotchap nebo další, bylo z toho nakonec poslední místo. James Ward-Prowse je hráčem, stejně jako ostatní jmenovaní, jenž by druhou anglickou ligu opravdu hrát neměl. Vždyť jde o anglického reprezentanta. Okamžitě se tedy začaly rojit spekulace o zájmu klubů jako Newcastle, Aston Villa, Tottenham nebo především West Ham, u nějž se očekával odchod Declana Rice.

Ten nakonec skutečně odešel a West Ham shání náhradu. Mluvilo se o jménech jako Goretzka, nebo Gallagher, na kterého Kladiváři poslali oficiální nabídku, kterou však Chelsea odmítla. Podle infa Sky Sports se tak West Ham skutečně obrátil na 28letého kapitána Southamptonu. Schůzka mezi kluby prý měla pozitivní výsledek a optimisticky klub vidí i jednání se samotným hráčem. Dohoda má být velmi blízko a vyapdá to tedy, že na standardní situace West Hamu si letos budeMe muset dávat pozor více, než obvykle.

Mistr přímých kopů

David Suchý / skysports.com

Nejnovější články