Zpět na » Premier League » Erik ten Hag: Musíme hodně investovat, abychom se udrželi v TOP 4. Roy Keane chce Kanea, Mounta ne

Erik ten Hag: Musíme hodně investovat, abychom se udrželi v TOP 4. Roy Keane chce Kanea, Mounta ne

Erik ten Hag: Musíme hodně investovat, abychom se udrželi v TOP 4. Roy Keane chce Kanea, Mounta ne © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Erik ten Hag

2

Líbilo se

29.05. - Manchester United zakončil sezónu na třetím místě. V neděli doma porazil Fulham 2:1. Svou pozici v TOP 4 si v klidu pohlídal, ale na mistrovský Manchester City ztratil propastných 14 bodů. Erik ten Hag ví, že musí přes léto výrazně posílit, aby alespoň uhájil stávající místo. Jedničkou má být Harry Kane, ze kterého by byl nadšený i Roy Keane. Z možného příchodu Masona Mounta už takovou radost nemá.

Ve své první sezóně na lavičce Manchesteru United dovedl Erik ten Hag svůj tým ke třetímu místu v Premier League, vítězství v Carabao Cupu a také se ještě těší na finále FA Cupu, které se hraje v sobotu.

V lednu získal pouze tři nové hráče na hostování. Teď nizozemský kouč moc dobře ví, že v létě potřebuje kádr výrazně posílit.

„Klub ví, že pokud chcete hrát v první čtyřce, pokud chcete v této těžké lize bojovat o trofeje, musíte investovat, jinak nepostoupíte, protože to udělají jiné kluby.“

„Viděli jsme to v zimě. Všechny kluby kolem nás investovaly. My ne, a přesto jsme to dokázali. Takže jsem opravdu šťastný a hrdý na svůj tým.“

United byli jedním z pouhých pěti klubů Premier League, které v lednu neutrácely, a jediným z těchto klubů, který zakončil sezónu na pohárových příčkách.

Ten Hag utratil loni v létě ve svém prvním přestupovém okně více než 225 milionů liber za šest nových hráčů, včetně Antonyho, který stál 86 milionů liber.

Ten Hagovy komentáře přicházejí uprostřed nejistoty ohledně toho, kdo bude v budoucnu vlastnit United, protože rodina Glazerů, která vlastní klub od roku 2005, se zabývá nabídkami.

Sir Jim Ratcliffe, zakladatel společnosti Ineos, a šejk Jassim bin Hamad al-Thani, katarský podnikatel, jsou dvě strany, které mají zájem o dokončení převzetí, které by mohlo stát více než 5 miliard liber.

V rozhovoru pro Sky Sports na začátku tohoto týdne Ten Hag uvedl, že United budou schopni v létě získat své klíčové přestupové cíle, pokud nedojde ke změně vlastnické situace.

Roy Keane je nadšený z Kanea, ale ne z Mounta

Harry Kane, Declan Rice a Mason Mount jsou na letním přestupovém seznamu Manchesteru United, ale je nepravděpodobné, že by podepsali všechny tři.

United hledají útočníka a předpokládá se, že jejich cílem číslo 1 je právě Kane. United mají o útočníka dlouhodobý zájem, ale Tottenham ho nechce prodat a má s ním smlouvu do příštího léta.

Rice bude moci v létě West Ham opustit za správnou cenu, ale jeho nejpravděpodobnější destinací je v tuto chvíli Arsenal. Mount má ještě rok platnou smlouvu a Chelsea po něm stále chce, aby podepsal novou smlouvu.

„Ten, kdo by mě nadchl, je Kane,“ reagoval Roy Keane ze Sky Sports.

„Mount se trochu odmlčel. Má své kvality a už dříve jsem o něm básnil, ale v posledním roce nebo dvou se ztratil z očí kvůli jednomu nebo dvěma zraněním. Nemůže se dostat do špatného týmu Chelsea. Nespoléhal bych se na to, že by měl zlepšit Manchester United. Rice by zlepšil United, to by byl slušný podpis.“

„Ale pokud jde o vzrušení a góly, byl by to Kane, ale dokážete si představit, že by ho Spurs prodali Manchesteru United? Velmi těžko.“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články