Zpět na » Premier League » Blíží se Raphael Varane konci? Skončit by chtěl v Lens

Blíží se Raphael Varane konci? Skončit by chtěl v Lens

Blíží se Raphael Varane konci? Skončit by chtěl v Lens © iconsport.photo - Raphael Varane nedávno skončil v reprezentaci

0

Líbilo se

26.03. - Raphael Varane už v kariéře dosáhl na skoro všechny největší trofeje. S Realem Madrid vyhrál rovnou 4x Ligu mistrů, s Francií se stal mistrem světa a ani v Anglii v dresu Manchesteru nechce zůstat na suchu. Jestli se mu to povede je ve hvězdách. Co je ale takřka jisté je to, že svou bohatou kariéru chce Varane skončit tam, kde začala. Podle jeho chování a slov to navíc zřejmě nemusí dlouho trvat.

Raphael Varane svou kariéru začal v RC Lens. Malý francouzský klub s velkou minulostí a nyní to vypadá, že i s velkou budoucností. Do prvního týmu se rodák z Lille dostal už v roce 2010, kdy mu bylo pouhých 17 let. Stal se jednou z opor a nebylo divu, že po něm ihned sáhl Real Madrid. Starty sice první 3 roky sbíral po málu, ale jak to skončilo známe. Varane se stal jedním z nejlepších stoperů světa a po boku Sergia Ramose Los Blancos vedl k trofejím. Po 10 letech ale chtěl změnu a před koncem smlouvy zamířil za 40 milionů eur do Manchesteru United.

V dresu Rudých ďáblů si zřejmě první sezónu představoval jinak, než plnou zranění a nevyrovnaných výkonů, ale letos se jeho výkony ustálily a je jednou z opor týmu, který by měl nebýt historického výprasku od Liverpoolu jednu z nejlepších obran v soutěži. V rozhovoru nyní zastavil novináře při otázce směřující k Realu Madrid s tím, že pro něj je komplikované o Realu mluvit, a že nejpravděpodobnější je jeho konec kariéry na Old Trafford nebo právě v Lens, kde se svou kariérou začal. K tomuto klubu Varane stále chová obrovské sympatie.

Varane ale naznačil, že ve svých 29 letech na rozdíl od jiných borců, kteří hráli na nejvyšší klubové i reprezentační úrovni až do 40 let, se už necítí nejlépe a bojí se velké únavy, která ho jako hráče změní. Z toho pramení i jeho konec v reprezentaci, kterým si chce z velké zátěže ubrat. Pokud ale hráč ve 29 letech, který hraje za klub, na který je enormní tlak, říká, že je toho na něj už moc a že se bojí se pádu, znamená to, že na té nejvyšší úrovni prostě dlouho nevydrží. Nemá šanci.

David Suchý / dailymail.co.uk

Noviny
Nejnovější články