Zpět na » Premier League » Prodej Manchesteru United: Šejk Jassim podá rekordní nabídku přesahující 5 miliard liber

Prodej Manchesteru United: Šejk Jassim podá rekordní nabídku přesahující 5 miliard liber

Prodej Manchesteru United: Šejk Jassim podá rekordní nabídku přesahující 5 miliard liber © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Prodej Manchesteru United

4

Líbilo se

22.03. - SLEDUJEME Do dnešní 21. hodiny se očekávají nabídky na koupi Manchesteru United ve výši více než 5 miliard liber. Případná nabídka přesahující 3,75 miliardy liber by překonala světový rekord v ceně za sportovní klub, který byl stanoven při prodeji Denver Broncos loni v létě. Ve hře jsou dva velcí hráči - katarský šejk Jassim a také britský miliardář Jim Ratcliffe.

Katarský šejk Jassim bin Hamas Al Thani podá před dnešní uzávěrkou ve 21 hodin nabídku na koupi Manchesteru United, která bude rekordní

Skupina INEOS Sira Jima Ratcliffa rovněž podá lepší nabídku předtím, než skupina Raine, která prodej marketingově zajišťuje, v 17 hodin v New Yorku (21 hodin britského času) uzavře obchod.

Nabídek bude nejméně pět a mohlo by jich být až osm, i když ne všechny nabídky jsou na přímou koupi klubu.

Očekává se, že nejméně polovina z nich bude od zájemců o menšinový podíl nebo od těch, kteří jsou ochotni poskytnout možnosti financování dalším stranám.

Šejk Jassim a Ratcliffe jsou hlavními uchazeči, ale v současné době není žádný favorit, přičemž nejvyšší nabídky v prvním kole ocenily klub na přibližně 4,5 miliardy liber - což je mnohem méně než požadovaná cena rodiny Glazerů ve výši 6 miliard liber.

Mezi další dosud známé zájemce patří Elliott Management, zájem prý mají také Ares, MSD Partners a Oaktree Capital.

Neexistuje žádná záruka, že rodina Glazerů United prodá, a je možné, že se rozhodne prodat menšinový podíl a získaný kapitál použít na splacení dluhu a investice do růstu.

Skupina Raine a Glazerovi si vezmou přibližně týden na vyhodnocení nových nabídek a rozhodnutí o dalším postupu.

Jeden zájemce by mohl získat exkluzivitu, i když je pravděpodobnější, že proběhne další kolo nabídek s menší skupinou preferovaných uchazečů.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články