Zpět na » Premier League » Schůzky byly úspěšné. Šejk Jassim i Jim Ratcliffe jsou ochotni podat druhou nabídku na United

Premier League - Schůzky byly úspěšné. Šejk Jassim i Jim Ratcliffe jsou ochotni podat druhou nabídku na United

Schůzky byly úspěšné. Šejk Jassim i Jim Ratcliffe jsou ochotni podat druhou nabídku na United © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Jim Ratcliffe před Old Trafford

2

Líbilo se

18.03. - SLEDUJEME Zástupce šejka Jassima ve čtvrtek navštívili Old Trafford i tréninkové centrum Manchesteru United. Očividně na ně udělala tato návštěva dojem. Podle všeho šejk Jassim podá příští týden vylepšenou nabídku, která už by se rodině Glazerů mohla zamlouvat. V pátek navštívila Manchester i společnost INEOS Jima Ratcliffa. I on by měl poslat příští týden druhou nabídku.

Dříve se vědělo, že katarští zájemci nejsou odhodláni za klub zaplatit příliš vysokou částku, ale v posledních dnech se jejich postoj zmírnil, což souvisí s čtvrteční návštěvou delegace na Old Trafford.

Po konstruktivních schůzkách se šejk Jassim v pátek poradí se svými bankéři a poradci, aby sestavil nabídku, která podle něj bude pro klub přesvědčivá.

Stejně jako všichni ostatní zájemci je připraven za United přeplatit vzhledem k jeho historii a proto, že se na trhu objevuje jen zřídka, pokud vůbec.

Jeden z amerických insiderů říká: „Všichni lidé z řad uchazečů budou v příštích dnech zjišťovat skutečnou hodnotu klubu. Budou podávat druhé nabídky. Skutečnost je taková, že jejich první nabídky byly pouze orientační.“

„V tomto procesu jsou druhé nabídky příští týden skutečně prvními vážnými nabídkami.“

Rodina Glazerů věří, že United má hodnotu nejméně 6 miliard liber.

Očekává se, že britský miliardář Sir Jim Ratcliffe po páteční návštěvě klubu podá příští týden také druhou nabídku na Manchester United.

Delegace společnosti INEOS strávila na Old Trafford a Carringtonu šest hodin a jednání skončila kolem 16. hodiny.

Ratcliffe a INEOS se k tomu nevyjádřili a nyní odjedou, aby zpracovali informace, které v pátek obdrželi, a příští týden předloží novou oficiální nabídku.

Sedmdesátiletý Ratcliffe přiletěl ve čtvrtek z Nice a v pátek navštívil vedení United na Old Trafford spolu se sportovními zástupci INEOS.

Po setkání s vedením klubu byl vyfotografován před Old Trafford - na rozdíl od šejka Jassima, který Manchester den předtím osobně nenavštívil.

Hlavní reportér Sky Sports News Kaveh Solhekol uvedl: „Je to zajímavý kontrast s šejkem Jassimem. Sir Jim se rád nechal natáčet a fotografovat a příznačné bylo, že ho Richard Arnold přišel přivítat, když přijel, potřásl mu rukou a nechal se tehdy také vyfotografovat.“

„Dává vám to další pocit, že to Glazerovi možná myslí s prodejem Manchesterem United vážně.“

„Byla to vysoce postavená delegace z INEOSu, byl tam se dvěma spolumajiteli, Andym Curriem a Johnem Reecem. Sir Dave Brailsford, který býval ředitelem cyklistiky v týmu Sky - nyní je sportovním ředitelem INEOS a byl tam také.“

Nálada Katařanů se změnila

Katarská delegace mezitím ve čtvrtek přijela vlakem z Londýna do Manchesteru a dostalo se jí vřelého přijetí. Rozhovory prý byly pozitivní a konstruktivní po celých 10 hodin - mnohem déle, než se očekávalo.

Šejk Jassim a členové jeho týmu byli na Old Trafford již dříve jako fanoušci a cílem této návštěvy bylo získat pohled na to, co by mohli udělat se svými kapitálovými investicemi týkajícími se infrastruktury, rozvoje mládeže a ženského týmu.

Snažili se získat lepší představu, než podají další nabídku. United budou zřejmě „prodávat sen“, aby v případě prodeje klubu dosáhli co nejvyšší ceny.

Na osobní účast šejka Jassima je ještě příliš brzy a nechtěl se jít jen vyfotit.

Vyslal svůj špičkový tým odborníků na finance, bankovnictví, nemovitosti a právo s tím, že Katařané jsou naprosto odhodláni a v tom klub koupit.

Sky Sports News se od zdrojů v New Yorku dozvěděla, že by nemělo být vůbec žádných pochyb o tom, že šejk Jassim chce být majitelem a správcem United.

Solhekol k tomu řekl: „Pokud to Glazerovi myslí s prodejem Manchesteru United vážně, myslím si, že by klub mohl změnit majitele do konce sezóny, ještě, než se v létě otevře přestupové okno.“

„Nemůžeme si být jisti, jaká jsou jejich kritéria pro to, komu chtějí klub prodat. Bude to ten správný člověk, nebo jen ten, kdo dá na stůl nejvíc peněz?“

„Kdyby šlo jen o peníze, člověk by si myslel, že Katařané budou schopni přeplatit kohokoli. Už dříve mi bylo řečeno, že Katařané budou rozumní a nebudou za Manchester United divoce přeplácet.“

„Ale v posledních dnech se nálada trochu změnila. A bylo mi řečeno, že Katařané opravdu chtějí Manchester United koupit a jsou ochotni přeplatit. Ale myslím si, že to bude muset udělat každý, kdo klub koupí - protože Glazerovi požadují asi 6 miliard liber.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Mám pocit, že Katařani si chtějí koupit United jen jako hračku (něco jako Abramovič). Kdežto Sir Jim Ratcliffe je srdcař, má rád United od mala a hlavně to je Angličan a ne nějaký cizinec.

pavelprvni
JSP90 - 18.03. Odpovědět

Otázka co je v dnešní době lepší.Být majitel a srdcař v dnešní době asi nejde dohromady.Všichni chtějí aby se United vrátil tam, kam patří a na to potřebují nejen špičkovou jedenáctku hráčů ale celkově mít na všech postech kvalitu.Nejsem úplně obeznámen jak moc je Ratcliffe ochoten investovat.Ale pokud opravdu mají přijít hráči jako je Osimhen,Bellinham a podobně tak to chce majitele který ty finance nejenom má ale je ochotný je do United pustit.

JSP90

když vidím ten jeho Ineos tak Sir Jim bude stejný né-li horší jak Glazerovci..snad se Jassim rozhoupe dřív...

MUFC_RedArmy
Eidur - 20.03. Odpovědět

Abramovič měl Chelsea jako hračku? Víš, co jsi napsal? Smajlík 1
JSP90 a kam přesně by měli United patřit?

Eidur
Související odkazy
Nejnovější články