Zpět na » Premier League » Arsenal nezvládl klíčový zápas sezóny. Chyby obrany rozhodly o výhře Manchesteru City

Arsenal nezvládl klíčový zápas sezóny. Chyby obrany rozhodly o výhře Manchesteru City © dailyexpress.com - Rozhodující gól dal Jack Grealish

0

15.02. - REVIEW Zápas Arsenalu s Manchesterem City byl, je a bude zřejmě tím nejdůležitějším zápasem letošní edice Premier League. Arsenalu mohl k titulu významně pomoci, nebo naopak cestu znepříjemnit. Druhá možnost byla tou správnou. 3 chyby v obraně, 3 góly Manchesteru a Premier League má rázem nového lídra. Místo náskoku 6 bodů tak není žádný.

Arsenal FC - Manchester City 1:3

Branky: 42. Saka, 24. De Bruyne, 72. Grealish, 82. Haaland

Arsenal FC: Ramsdale - Tomiyasu (83. White), Saliba, Gabriel, Zinchenko - Odegaard, Jorginho, Xhaka (83. Vieira) - Saka, Nketiah, Martinelli (76. Martinelli)

Manchester City: Ederson - Walker, Dias, Aké - Mahrez (61. Akanji), Rodri, De Bruyne (87. Phillips), Gündogan, B. Silva, Grealish (77. Foden) - Haaland

Ze hry měl od začátku více Arsenal, ale i Citizens vystrkovali růžky. Ve výborné formě hraje Riyad Mahrez a vymyslel parádní centr na zadní tyč, kde ale špatně bráněný Haaland nedokázal brankáře ohrozit. Na druhé straně měl obří šanci Nketiah. Jeho hlavička ale šla jen vedle Edersonovi branky. Mikel Arteta do zápasu místo Bena Whitea nasadil Tomiyasua. A právě japonský reprezentant katastrofální nahrávkou na Ramsdalea prakticky daroval gól De Bruynemu, který gólmana Arsenalu přeloboval.

Tomiyasu se mohl vykoupit, ale svým volejem mířil nad branku soupeře. Těžká střela pro smolaře prvního poločasu. Veledůležitý moment přišel v poslední pětiminutovce. Xhaka vyslal za obranu Nketiaha, jehož zakončení z brankové čáry odklidil Aké, ale mladého útočníka nepříjemně dohrál Ederson. Rozhodčí zapískal penaltu a i přes psychologické hry brazilského gólmana jí Saka proměnil s obřím klidem. Jenže 1:1 poločas skončit nemusel. Tomiyasu vyrobil další gólovou šanci. Tentokráte po jeho nešťastném odrazu břevno trefil Rodri.

Bukayo Saka

Penalta na jedné straně v prvním poločase a na druhé ve druhém. Haalanda ve vápně stáhnul Gabriel a rozhodčí neváhal. Jenže skvěle zapracoval VAR, který objevil Haalandův ofsajd, díky kterému musel být pokutový kop odvolán. Arsenal si ale hrál s ohněm. Nejdříve se po standardní situaci málem prosadil Rodri, následně Haalandovi daroval míč Zinchenko. Norský kanonýr ale svou pověst nepotvrdil a šanci zahodil. Ani to ale The Gunners jako varování nestačilo. Gabriel udělal obrovský prostor Haalandovi, ten posunul na Gündogana, který si připsal gólovou asistenci na Jacka Grealishe.

Za svůj příspěvek ve druhé půli si Erling Haaland gól jednoznačně zasloužil. Opět obrana Arsenalu nevěděla která bije. Jak můžete nechat střelce 25 ligových branek absolutně nehlídaného uvnitř pokutového území, nad tím mi hlava opravdu stojí. Jak taková situace dopadne? 3:1 pro Citizens a Haalandův gól číslo 26. Alespoň snížení a šanci mohl Arsenalu přinést Nketiah ale stejně jako v první půli šla jeh hlavička vedle. Gól mu nebyl souzen. Arsenal už skóre nezměnil a zadělal si na velké problémy. Manchester City stáhl jeho náskok a ačkoliv má o zápas více, prozatím se usadí na čele ligové tabulky.