Zpět na » Premier League » Zápas o titul? Arsenal dnes přivítá Manchester City

Zápas o titul? Arsenal dnes přivítá Manchester City

Zápas o titul? Arsenal dnes přivítá Manchester City © sport.optus.com.au - Tento zápas bude pro sezónu klíčový

3

Líbilo se

15.02. - PREVIEW Liga mistrů je aktuálně v popředí, a tak se možná trochu do ústranní dostalo to, že dnes večer se hraje dost možná nejdůležitější zápas této sezóny Premier League. Arsenal na domácím stadionu přivítá Manchester City. Tento zápas nám může významně napovědět o tom, kdo letos získá ligový titul. Blíže je zatím Arsenal, ale Guardiolova družina to nechce nechat jen tak.

Arsenal celou sezónou proplouvá opravdu brilantně. Artetovi se vyhýbají zranění klíčových mužů, které není schopen nahradit. Gabriela Jesuse pak skvěle nahradil Eddie Nketiah, který hraje výborně a dává důležité góly. Jenže ve dvou posledních zápasech Arsenal nečekaně ztratil se slabšími soupeři. V Goodison Parku padl s Evertonem a doma pouze remizoval s Brentfordem. Dnes je před ním ale mnohem těžší úkol, a to Manchester City, který si chce dojít pro třetí titul v řadě.

Manchester City letos moc dobře nezvládá vzájemná utkání s velkými týmy. Padl s Liverpoolem, Manchesterem United i Tottenhamem. Nad jeho síly byl navíc i Brentford. Guardiola sice má k dispozici Erlinga Haalanda, který má na svém kontě šílených 25 gólů, ale musí mít den. Jsou zápasy, jako třeba ten proti Tottenhamu, kde neměl jediný náznak velké šance a stejně tak proti většině dalších velkých týmů. Jenže když ten den má, nejde zastavit. Úspěch a neúspěch Citizens na Haalandových gólech častokrát stojí. Jeho start je navíc dnes nejistý.

Arsenal vs Manchester City

Některá média o zápase mluví jako o největším, jaký kdy Emirates Stadium vidělo. Arsenal nad Manchesterem v tabulce aktuálně vede o 3 body a má zápas k dobru. Dnešní výhra by měla cenu 6 bodů. Pro Arsenal je výhra, nebo alespoň remíza naprosto klíčová pro další vývoj sezóny. V roli favorita ale podle sázkových kanceláří není. Rozhodujícím faktorem je pro to zřejmě právě neúspěch v posledních dvou zápasech. The Gunners to nebudou mít lehké, ale v jejich silách úspěch stoprocentně je.

Kde sledovat: Canal + Sport

Na zápas si můžete vsadit u Fortuny.

David Suchý / premierleague.com

Noviny
Nejnovější články