Zpět na » Premier League » Joao Cancelo se rozpovídal o svém odchodu z Manchesteru City

Joao Cancelo se rozpovídal o svém odchodu z Manchesteru City

Joao Cancelo se rozpovídal o svém odchodu z Manchesteru City © jerseyeveningpost.com - Cancelo promluvil o zákulisí svého odchodu z Manchesteru City

1

Líbilo se

22.02. - Odchod Joaa Cancela z Manchesteru City byl nečekaný a náhlý. Měl však své opodstatnění, o kterém sám Cancelo nyní mluví. Aktuálně obléká dres Bayernu Mnichov, kde je okamžitě vidět jeho kvalita a přínos. Julian Nagelsmann na něj zkrátka na rozdíl od Pepa Guardioly spoléhá a to je pro tohoto špičkového obránce klíčové.

Joao Cancelo strávil v Manchesteru City 3 a půl sezóny. Přišel za velké peníze z Juventusu a jeho pozice nebyla jednoduchá. Během první sezóny odehrál pouhých 17 ligových zápasů, jelikož na jeho postu byl Kyle Walker. Postupem času se zapracoval na levém kraji obrany a minulý rok byl zřejmě vůbec nejlepším na světě. Jenže Pep Guardiola s ním přestal počítat, Cancelo nehrál tak, jak by si představoval a vybral si tak odchod. Odešel na hostování do Bayernu Mnichov, který má mít i opci na 70 milionů eur. V létě to ale podle všeho bude boj. Co řekl o svém odchodu z Etihad Stadium?

„Pep našel po mistrovství světa nový herní styl. Krajní obránci hráli více směrem dovnitř. Pepovi se líbilo co viděl v Akém a Lewisovi. Ale já si myslím, že fotbalista je vždy tak trochu sobec. Každý hráč se chce cítit důležitým a každý kdo říká opak, ten lže. Soutěživý hráč jako já, který hraji pro trofeje, prostě chci hrát. Není to o tom, že bych degradoval spoluhráče. Ale měl jsem pocit, že si zasloužím hrát a on neměl," řekl Cancelo o posledním období v Manchesteru.

Hodili jsme spolu řeč, byla to konverzace, ne diskuze, a rozhodli jsme se, že nejlepší pro mě bude, když odejdu. Byla to šance, kterou jsem nemohl odmítnout. Bylo to po vzájemné dohodě. Kdyby v City nechtěli abych odešel, nepustili by mě. Měl jsem stále kontrakt. Jsem profesionál a vždy jsem byl ke všem v klubu upřímný. Ano moje osobnost je složitá, ale nikdy jsem nedisrespektoval trenéry nebo své spoluhráče," dodal Joao Cancelo.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články