Zpět na » Premier League » O Matea Guendouziho je v Anglii boj. Zajímá se Aston Villa a West Ham

Premier League - O Matea Guendouziho je v Anglii boj. Zajímá se Aston Villa a West Ham

O Matea Guendouziho je v Anglii boj. Zajímá se Aston Villa a West Ham © thecourier.com.au - Guendouzi je velkou oporou Marseille

0

Líbilo se

29.01. - V Arsenalu se Mateo Guendouzi příliš neprosadil, ale po návratu do Francie v dresu Marseille dokazuje své obrovské kvality. Byl součástí stříbrného francouzského týmu z Kataru a nyní to vypadá, že by se mohl pokusit o návrat do nejlepší soutěže světa. O jeho služby totiž usiluje Aston Villa a nově prý i trápící se West Ham United, kde by byl konkurencí pro Tomáše Součka.

Mateo Guendouzi se poprvé fotbalovému světu ukázal v dresu Lorientu. Tehdy ještě v Ligue 2. A z druhé nejvyšší francouzské soutěže naskočil rovnou do základní sestavy jednoho z nejslavnějších klubů světa. Arsenal ho získal za 8 milionů eur a trenér Unai Emery z něj udělal základní stavební kámen zálohy. V prvním ročníku si mladý Francouz nevedl zle, ale postupem času byl vidět drobný deficit. Moc se nenastartoval ani na hostování v Berlíně. Hostování a následný přestup do Marseille ale byla trefa. Dostal se do reprezentace a patří mezi nejlepší v lize.

Je mu stále pouhých 23 let, ale už si zahrál ve 3 nejlepších soutěžích světa, má stříbro z mistrovství světa a nyní to vypadá, že by se mohl vrátit do Anglie. Arsenal to ale tentokráte nebude. Aston Villu převzal Unai Emery, se kterým se právě z Arsenalu velmi dobře zná. Aston Villa má zřejmě financí dostatek, a tak by přestup nemusel být problém. Do boje o mladého záložníka se ale vložil i West Ham. Ten se tak možná chce připravit na případný letní odchod Declana Rice. Pro Tomáše Součka by se tak mohl stát parťákem, nebo hlavním konkurentem.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články