Zpět na » Premier League » Cristiano Ronaldo je blízko přesunu do Saúdské Arábie. Přijít si může na 173 milionů liber ročně

Premier League - Cristiano Ronaldo je blízko přesunu do Saúdské Arábie. Přijít si může na 173 milionů liber ročně

Cristiano Ronaldo je blízko přesunu do Saúdské Arábie. Přijít si může na 173 milionů liber ročně © skysports.com - Cristiano Ronaldo

0

Líbilo se

30.11. - BULVÁRNÍK Cristiano Ronaldo podle všeho našel svůj nový klub. Kapitán portugalské reprezentace, který je v současné době volným hráčem poté, co mu začátkem tohoto měsíce byla ukončena smlouva v Manchesteru United, je údajně blízko dohodě se saúdsko-arabským Al Nassrem, kde by si mohl přijít až na astronomických 173 milionů liber ročně.

Hvězdný portugalský útočník Cristiano Ronaldo si svůj nový klub nemusel hledat dlouho. Podle španělského listu Marca souhlasil 37letý hráč se smlouvou na dva a půl roku v saúdsko-arabském klubu Al Nassr.

Přestože Ronaldo měl mít po svém kontroverzním odchodu z Manchesteru United, kde mu byla po jeho veřejné kritice vedení klubu i manažera Erika ten Haga ukončena smlouva, na stole několik nabídek, ta ze Saúdské Arábie údajně převážila nad možností pokračování v Evropě nebo stěhováním do MLS.

Proč se Cristiano Ronaldo rozhodl právě pro nabídku z Blízkého východu, je přitom hned na první pohled zřejmé. V Al Nassru by si totiž měl přijít na neuvěřitelných 172,9 milionu liber ročně.

Přitom ve zmiňovaném rozhovoru Cristiano Ronaldo mimo jiné přiznal, že nabídku hrát v Saúdské Arábii dostal už v roce 2021, tehdy se ale rozhodl vrátit do Manchesteru United.

Portugalský reprezentant, který momentálně se svým národním týmem bojuje na mistrovství světa 2022 v Kataru, byl s odchodem z Old Trafford spojován už během léta.

A přestože nyní měly nejen evropské velkokluby možnost hráče podepsat bez nutnosti řešení přestupu s Manchesterem United, drtivá většina zájem neprojevila.

Do hry se o Ronaldův podpis vůbec nevstoupila londýnská Chelsea, která se přitom o hráče v létě zajímala, distancoval se i Newcastle United, vlastněný konsorciem ze Saúdské Arábie, stejně jako Bayern Mnichov, což potvrdil i generální ředitel Oliver Kahn.

„Máme jasnou představu a jasnou filozofii o tom, jak by měl náš kádr být poskládán. Všichni si ho vážíme a milujeme Cristiana Ronalda, ale jednoduše nezapadá do našich představ,“ přiznal Kahn.

Kam dál?

Vít Sedlák / eurosport.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články