Zpět na » Premier League » Dortmund počítá s odchodem Bellinghama, zbystřil Liverpool

Dortmund počítá s odchodem Bellinghama, zbystřil Liverpool

Dortmund počítá s odchodem Bellinghama, zbystřil Liverpool © The Real Champs - Bellingham v nadcházejících měsících má nad čím přemýšlet

4

Líbilo se

28.10. - Platí za jeden z největších talentů anglické kopané a taky by se brzo mohl vrátit na rodnou půdu. Jude Bellingham podle mnohých již přerostl Borussii Dortmund, kde aktuálně působí, a měl by se v dohledné době znovu objevit v anglickém ligovém systému, samozřejmě teď už na těch nejvyšších patrech. Vzít tuto záležitost do vlastních rukou se údajně pokusí Liverpool.

Smlouvu má v Signal Iduna Parku platnou do roku 2025, už teď je ale víceméně jasné, že tak dlouho ve Vestfálsku nevydrží. Odchovanec Birminghamu City by se po dlouhých spekulacích mohl konečně objevit v Premier League.

Přestup Bellingham bezesporu oddaloval mimo jiné kvůli blížícímu se mistrovství světa, již v dohledné době po jeho konci by ale mohl požádat vedení Dortmundu o propustku. První v řadě zájemců prý stojí Liverpool, který ze středopolaře udělal svůj přestupní cíl číslo jedna pro nadcházející kalendářní rok.

Aby však Reds přesvědčili BVB o prodeji nastávající hvězdy Albionu, budou muset sáhnout hluboko do kapsy. I kvůli již zmíněnému dlouhodobému kontraktu bude 19letý záložník stát nejméně 90 miliónů euro.

Trenér Jürgen Klopp nicméně ví, že za takový balík by nedostal žádného vyjukaného teenagera. Bellingham odehrál navzdory tak nízkému věku za Dortmund již přes 100 soutěžních utkání a v dresu anglické reprezentace se blíží 20 startům. Již v sedmnácti letech se zúčastnil Eura 2020.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, theathletic.com

Nejnovější články