Zpět na » Premier League » Vyhraje souboj o Judea Bellinghama Real Madrid, nebo klub z Premier League?

Premier League - Vyhraje souboj o Judea Bellinghama Real Madrid, nebo klub z Premier League?

 Vyhraje souboj o Judea Bellinghama Real Madrid, nebo klub z Premier League? © skysports.com, fotbalportal.cz - Jude Bellingham

1

Líbilo se

02.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Jude Bellingham by měl být jedním z nejžádanějších hráčů roku 2023. Záložníka Borussie Dortmund a člena anglické reprezentace obdivují Real Madrid, Manchester City, Liverpool a další kluby Premier League. Za devatenáctiletého hráče pravděpodobně zaplatí více než 100 milionů liber. Kdo tento boj o stoupající hvězdu vyhraje?

Otázka byla jednoduchá, řečnická a pronesená se směsí arogance a autority: „Chce Jude Bellingham vyhrát Zlatý míč?“

Když si uvědomíte, který klub má doma nejvíce držitelů tohoto ocenění, volba příští adresy by měla být naprosto jasná.

Real Madrid bude svou nabídku Bellinghamovi - nejžádanějšímu mladému záložníkovi v Evropě - stavět jako jeho příležitost stát se nejlepším hráčem světa v místě, které vychovává šampiony.

A ti, kteří mají za úkol pomoci devatenáctiletému mladíkovi učinit co nejchytřejší rozhodnutí o jeho budoucnosti, prohlašují, že neexistuje lepší prodejní argument: nezáleží mu na tom, kde by mohl dostat největší šek s platem, ale kde bude mít výzvu stát se optimální verzí sebe sama.

Bellingham to potenciálním nápadníkům netajil v soukromí ani na veřejnosti. „Chci vyhrávat mnohem víc a chci dál posouvat hranice vlastního potenciálu a talentu,“ řekl nedávno.

Bellinghamova síla charakteru a jasná představa o tom, co od své kariéry očekává, byla stěžejní pro to, že se v létě 2020 rozhodl pro Borussii Dortmund, kam přišel z Birminghamu City.

Manchester United mu nabídl lukrativnější podmínky, umožnil mu prohlídku Carringtonu a audienci u Sira Alexe Fergusona. BVB svůj nátlak vydestilovalo do plánu, jak by pomohlo jeho rozvoji a do dvou let z něj udělalo plnohodnotného hráče reprezentace.

Byl by vyzbrojen evropskými zkušenostmi a minutáží, kterou by mu závidělo mnoho seniorských hráčů na celém kontinentu.

Bellingham strávil měsíce studiem obou klubů, stejně jako ostatních, které oslovily jeho otce Marka, z čistě fotbalového hlediska. Jak využívají míč, jak reagují při jeho ztrátě, kam by se mohl zařadit, jak by se dalo maximalizovat jeho nadání a eliminovat slabiny?

Bellingham nyní projde stejným procesem v jiném měřítku vzhledem k částce - přesahující 100 milionů liber -, kterou jeho talent nyní vyžaduje.

Ofenziva Realu už začala a je velmi lákavé stát se jádrem, jak to nazývá výkonný ředitel klubu, příští hvězdné zálohy. Casemiro je pryč, Luka Modrič má 37 let a Toni Kroos chce na Bernabéu ukončit kariéru, i když si je vědom, že je součástí přítomnosti a minulosti, ale ne budoucnosti.

Eduardo Camavinga, Aurelian Tchouameni a Federico Valverde budou táhnout Real kupředu, přičemž Florentino Pérez, Juni Calafat a José Angel Sanchez chtějí, aby byl Bellingham zlatou nití. Která vše propojí.

Mají evropský královský úhel pohledu a neostýchali se poukázat na bídu Kyliana Mbappého v této sezóně po jeho rozhodnutí vykašlat se na ně a souhlasit s prodloužením v Paris Saint-Germain pokrytým šílenou úrovní vlivu.

Francouzský internacionál se také nechal slyšet, že pokud se připojí k Realu, bude v popředí a v centru Zlatého míče a pozná, jaké to je „vlastnit Ligu mistrů“.

Mbappé podle Španělů dal přednost moci a nabobtnalému bankovnímu účtu před sportovním projektem, a to by mělo sloužit jako ponaučení.

PSG sice počítá vítěze Zlatého míče v Lionelu Messim, ale to jen díky tomu, že byl v klubu registrován během ročníku 2021, který ocenil jeho výkony s Argentinou, a ještě částečně s Barcelonou.

Jediným hráčem, který tuto cenu zvedl nad hlavu mimo působení u gigantů La Ligy, byl v roce 2008 Cristiano Ronaldo z Manchesteru United.

Erling Haaland by mohl tuto statistiku změnit u svých sousedů v Manchesteru City, a právě tým Pepa Guardioly Real vnímá jako nejvážnější hrozbu, která mu může Bellinghama vyfouknout.

Pérezovy obavy z moci klubů financovaných státem jsou dobře zdokumentované, ale v tomto ohledu nejde o peněžní prvek. Citizens jsou neuvěřitelně chytří, dobře strukturovaní a disponují určitou mírou stability napříč celým fungováním, která nemusí být nutně spojena s Realem.

Guardiola je dlouhodobým obdivovatelem Bellinghama, který hodnotil již před dvěma lety: „Na sedmnáct let je víc než dobrý, že je to fantastický hráč. Byl tam jeden moment, kdy nedostal míč od středních obránců, to, jak v sedmnácti křičí a dožaduje se toho, aby mu ten míč dali, znamená hodně.“

„Mluvil jsem s jeho manažerem Edinem Terzičem a ten mi řekl, že to, co vidíte v těchto dvou zápasech, je jako na každém tréninku.“

City plánují osvěžení středu zálohy, protože Ilkayovi Gündoganovi končí na konci sezony smlouva, Kevinu De Bruynemu je 31 let a Bernardo Silva v posledních sezónách zkoumal možnosti odchodu z Etihad Stadium. Guardiola zdůraznil důležitost evoluce pro udržení svého týmu jako měřítka.

Bellingham už má s Haalandem fenomenální chemii na hřišti i mimo něj, přičemž nelze tvrdit, že by v City „nevyhrával mnohem více“ a „neposouval hranice svého potenciálu a talentu“.

United mezitím svůj zájem o Bellinghama nikdy nedali úplně najevo. Jejich hlavní prioritou v létě je doplnit elitní útočník.

Liverpoolská dokumentace o anglickém reprezentantovi sahá až do jeho působení v akademii Birminghamu a je špičkovým klubem, který nejvíce touží po anagažování středního záložníka.

Reds jsou také považováni za klub, který v zákulisí odvedl po dlouhou dobu nejtěžší práci, aby pronikl do hráčova rozhodovacího procesu.

Jürgen Klopp v létě přiznal, že při snaze podepsat Bellinghama existuje jediný problém: „Není na prodej, takže to je první problém s tímto hráčem. Tedy jediný problém s tímto hráčem!“

Když se manažer zavázal klubu do roku 2026, Liverpool věřil, že to nabízí další vrstvu jistoty a kontinuity pro jeho náborové ambice a schopnost nalákat cenné cíle.

Jejich dosavadní nedostatek identity na hřišti v této sezóně a počáteční obavy, zda skončí v první čtyřce, by mohly být problematické a podkopávat to - zejména s ohledem na finanční náklady, které byly nutné k jeho získání. I kdyby se Liverpoolu podařilo napravit svou formu, může si dovolit utratit částku, o které se mluví, za jednoho hráče vzhledem k dalším nedostatkům, které tým potřebuje vyřešit?

Pokud jde o to, zda několik měsíců špatné hry bude mít obrovský význam, „Team Bellingham“ je známý tím, že prochází roky výzkumu o klubu, aby získal vše o metodice, a ne aby dělal rychlá rozhodnutí založená na nadměrných nebo nedostatečných výkonech.

Steven Gerrard je záložníkův idol, ale tento teenager se nenechá zviklat sentimentem.

Rodinný přítel řekl Sky Sports, že způsob, jak si získat Judovo srdce, je prodat fotbalový plán do jeho hlavy.

Zároveň naznačil, že žádný z rozruchů kolem Bellinghamovy budoucnosti rodák ze Stourbridge ani jeho tábor nijak nevzrušil. Vyplynulo to čistě z jeho výkonů, které nejenže předčí výkony hráčů podobného věku, ale i těch nejlepších.

V pěti nejlepších evropských ligách a v Lize mistrů získal v poslední třetině utkání více míčů pouze Joshua Kimmich než Bellingham, který je také na druhém místě v počtu dokončených přihrávek.

sgds(zdroj: skysports.com)

Hlouběji než údaje a důkazy toho, co všichni vidí, je skutečnost, které se dotkl Guardiola, že je již vůdčí osobností a touží po zodpovědnosti.

Sam Manoochehri dohlížel na Bellinghamův pokrok čtyři roky jako bývalý trenér rozvoje mládeže v Birminghamu City.

„Nikdy jsem neviděl vyspělejší mentalitu, než má on. Když jsem s ním pracoval, když bylo něco těžké, miloval to. Vzpomínám si na zápasy, kdy chtěl hrát sám na středu hřiště, aby se otestoval.“

„Jude aktivně chodil a vyhledával výzvy, aniž by ho k tomu musel trenérský štáb tlačit.“

Michael Dodds, manažer akademie Birminghamu, by dodal: „Vždycky chtěl lepší tréninky, více zpětné vazby, větší výzvy. Nic mu nestačilo, protože pro něj bylo potřeba neustále něco zkoušet.“

Napříč anglickým týmem se ozývá touha mít Bellinghama v některém z klubů Premier League. Věří se, že se může vypracovat v kapitána národního týmu, a v Realu vědí, že přitažlivost návratu domů by mohla přebít slávu, kterou mohou nabídnout.

Bellingham je ohledně své budoucnosti velmi klidný. Proč by nebyl, když o kvalitní destinace není nouze a kluby ho musí přesvědčit, proč jsou nejsilnější variantou, která mu pomůže stoupat vzhůru.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články