Zpět na » 1. Bundesliga » Mönchengladbach s Dortmundem mají za sebou parádní rozloučení s bundesligovým rokem 2022

1. Bundesliga - Mönchengladbach s Dortmundem mají za sebou parádní rozloučení s bundesligovým rokem 2022

Mönchengladbach s Dortmundem mají za sebou parádní rozloučení s bundesligovým rokem 2022 © bvb.de - Výkon Dortmundu na Mönchengladbach nestačil

0

12.11. - REVIEW Bundesliga se ubere ke spánku až do 20. ledna a my jsme svědkem posledního kola. To začal souboj Borussie Mönchengladbach a Borussie Dortmund v Borussia Parku. A každý fanoušek fotbalu si musel přijít na své. Oba týmy předvedly parádní podívanou, šance byly na obou stranách a hlavně padaly góly. Domácí Mönchengladbach zvítězil 4:2.

Dortmundu se na hřištích soupeře vůbec nedaří a na hřišti hříbat se to jen a pouze potvrdilo. Už ve čtvrté minutě se prosadil záložník Jonas Hofmann, který potvrdil svou fantastickou formu a otevřel skóre. Od té doby ale měla ze hry víc Borussia Dortmund. Jude Bellingham vymyslel famózní pas za obranu na Juliana Brandta a ten propálil mladého gólmana Olschowskyho.

Jenže Mönchengladbach se nedal tak snadno. Slovo si vzal znovu Jonas Hofmann a z přímého kopu připravil pozici pro skórování hlavou pro Bensebainiho, pro nějž to byla už pátá letošní branka. A o další 4 minuty později unikl Marcus Thuram, nabral neuvěřitelnou rychlost, obešel Köbela a skóroval. A tím fantastický první poločas neskončil. Výborný zákrok předvedl Olschowsky, ale z rohového kopu se prosadil Nico Schlotterbeck. Pro něj to byla první branka za BVB.

Hned po pár sekundách druhé půle ale byl Dortmund znovu ve stejné pozici jako před gólem Schlotterbecka. Famózní Jonas Hofmann předložil balón pro Manu Koného a ten se k tyči nemýlil. A mohlo být hůř. Marcus Thuram s Jonasem Hofmannem utekli obraně, před Köbelem si předložili balón a Hofmann skóroval. Statistiku 2+2 mu ale zkazil faul, díky kterému nebyl gól uznán. Další velké šance spálil Thuram a tak se skóre neměnilo. Byli jsme svědky 6 gólů, 31 střel a 16 střel na bránu. Parádní zápas.