Zpět na » Premier League » Potter by chtěl v Chelsea Jonathana Davida z Lille

Potter by chtěl v Chelsea Jonathana Davida z Lille

Potter by chtěl v Chelsea Jonathana Davida z Lille © newcastleherald.com.au - Kanonýr z Lille Jonathan David

0

Líbilo se

19.10. - Chelsea mocně posilovala a přišlo hodně zvučných jmen a to hlavně do obrany. Útok ale zůstal prakticky bez posil a naopak do Interu odešel Romelu Lukaku. The Blues tak jsou momentálně bez klasického útočníka, jehož by trenéři hodlali využívat v základní 11 nyní i dlouhodobě. Situaci by mohl vyřešit Jonathan David z Lille.

Podobně jako Alphonso Davies je i Jonathan David mužem, který původně ani není Kanaďan. Narodil se v New Yorku, ale jeho rodina se brzy odstěhovala zpět na Haiti a následně teprve do kanadské Ottawy. Právě tam začal psát své první fotbalové příběhy a ještě jako mladý přestoupil do belgického Genku. Za 2 sezóny mezi dospělými dal 30 ligových branek a přestoupil za 27 milionů eur do Lille. První sezóna? Pomalejší rozjezd, ale 13 gólů a senzační ligový titul. Minulý rok to bylo gólů 15, odehrál všech 38 zápasů a letos jede odznovu.

A má našlápnuto na překonání svých předešlých čísel. Už po 11 zápasech má totiž na kontě 9 branek. Pokud si svůj průměr na zápas udrží po celou sezónu, měl by se zastavit na čísle atakujícím 30 branek. A to nechce Chelsea nechat jen tak.

Pokud se podíváme na trh s perspektivními, ale již hotovými útočníky, zjistíme, že je poněkud omezený. Na trhu je k dispozici věčně zraněný Osimhen a Isak, který měl špatnou sezónu už je v Newcastlu. A tím jsme na této úrovni skončili. Do 24 let je Jonathan David a Victor Osimhen opravdu jediná dvojice hráčů, dostupných na trhu.

Chelsea má na hrotu útoku k dispozici pouze Armanda Broju. Ten má obrovský talent a já nepochybuji, že jednou z něj bude velký hráč, ale zatím na základní sestavu prostě nemá. Druhým je Pierre-Emerick Aubameyang, který ale asi není hráčem, na kterého byste se chtěli dlouhodobě spoléhat.

Jonathan David tak může být skvělou volbou. Hodnota 22letého kanadského reprezentanta je 45 milionů eur a dále poroste. Graham Potter by prý v lednu chtěl přivést útočníka. Dá mu Boehly na Davida potřebné prostředky a přitáhne na Stamford Bridge nový talisman útoku?

David Suchý / goal.com

Nejnovější články