Zpět na » Premier League » Transfermarket pořádně zatočil s hodnotami hráčů z Premier League

Premier League - Transfermarket pořádně zatočil s hodnotami hráčů z Premier League

Transfermarket pořádně zatočil s hodnotami hráčů z Premier League © caughtoffside.com - Antonyho hodnota stoupla o 40 milionů eur

1

Líbilo se

25.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE

O tom, že se v PremierLeague zkrátka točí úplně jiné peníze svědčí i nová úprava hodnot hráčů od Transfermarketu. Zatímco u ostatních soutěží bylo +20 milionů pouze výjimečně a u největších hvězd, v Premier League tato částka najednou přibyla 7 hráčům a další 2 se k ní hodně blíží. Žádné změny na vrcholu tabulky nepřišlo a hýbala si situace hlavně pod vrcholem.

Vítězové

Antony - Brazilský křídelník si zasloužil rovnou růst o 40 milionů eur, což je dokonce více, než byla jeho hodnota před přestupem. A zejména jeho přestup za 95 milionů eur do Manchesteru United mu takový upgrade přinesl. Úplně jiné hodnoty jsou totiž v Eredivisie, kde dříve působil a v Premier League. V novém působišti se uvedl zatím velmi dobře. Skvělý a gólový byl při debutu s Arsenalem a vidět byl i v Evropské lize. O další starty v Premier League ho zatím připravilo úmrtí královny a nyní reprezentační pauza.

Romeo Lavia - Byl považován za jeden z největších talentů, jaké měl Manchester City v akademii k dispozici. Vybral si ale přestup do menšího klubu před bojem o první minuty na Etihad. A udělal dobře. Pod Hassenhütelem hraje každý zápas v základní sestavě a hraje skvěle. Teprve 18letý Belgičan se zařadil mezi nejlepší defenzivní záložníky téhle sezóny a přilákal už znovu zájem velkých klubů. V Manchesteru si možná trhají vlasy. Přišel za 12 milionů, nyní je jeho hodnota už 25 milionů eur. A bude stoupat.

Romeo Lavia

Wesley Fofana - Chelsea z něho udělala jednoho z nejdražších obránců fotbalové historie. Skoro celou minulou sezónu kvůli těžkému zranění vynechal. I přesto byla Chelsea ochotna za něj vysázet 80 milionů eur. 21letý Francouz zatím odehrál 3 zápasy a jeho výkony byly poněkud rozporuplné. Bude se muset více snažit, aby si hodnotu udržel. V Leicesteru ale ukazoval, že na to má. 25 milionů eur získal hlavně díky tomuto velkému přestupu a svému velkému talentu.

Poražení

Caglar Soyuncu - Největší downgrade si vysloužil turecký stoper LeicesteruCaglarSoyuncu. Odmítl prodloužení smlouvy, a tak to vedení klubu s Rodgersem vyřešilo po svém. Svou bývalou oporu i v těžkých časech nenasazuje a odráží se to i na jeho hodnotě, která klesla o 12 milionů na dohromady 28 milionů eur. Spekulovalo se například o jeho rychlém přestupu domů do Turecka, který ale nakonec nevyšel. Vysvobozením pro něho bude přestup v zimě, kdy za něj klub bude chtít získat alespoň něco.

Cristiano Ronaldo - Očekávaného snížení hodnoty se dočkala i legendární CR7. Cristiano Ronaldo zažívá snad nejhorší vstup do sezóny v kariéře. Pro Ten Haga byl v úvodu sezóny náhradníkem a v Premier League se ještě po 6 zápasech netrefil. Jediný gól dal v Evropské lize proti Tiraspolu. V kombinaci s jeho vysokým věkem je zkrátka -10 milionů eur logická a nemůžeme proti tomu říct ani půl slova. Pro hráče v tomto věku už je ale velmi těžké si hodnotu získat zpátky. Spíše si jí udržují, než navyšují.

Cristiano Ronaldo

Wilfired Ndidi - Zdá se, že nigerijský záložník správnou chvíli na přestup zaspal. Dlouhou dobu si svou hodnotu držel na 60 milionech eur, ale teď už to možné nebylo. Leicesteru se nedaří a Ndidi hraje opravdu špatně. Kazí, chybuje, častokrát fauluje zbytečně a neohrabaně. Je to úplně jiný hráč než ten, kterého chtěl získat Real Madrid. 25letý Nigerijec má samozřejmě ještě spoustu času, ale s takovou formou rozhodně žádné zájemce nepřiláká. Pokud bude jeho trápení pokračovat, bude přicházet o čím dál větší částky z jeho hodnoty.

David Suchý / transfermarkt.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články