Zpět na » Premier League » Náhrada za Cucurellu přichází ze Španělska. 24letý Estúpiňán Brighton posílí z Villarealu

Náhrada za Cucurellu přichází ze Španělska. 24letý Estúpiňán Brighton posílí z Villarealu

Náhrada za Cucurellu přichází ze Španělska. 24letý Estúpiňán Brighton posílí z Villarealu © calciozz.it - Pervis Estúpiňán

0

Líbilo se

17.08. - Loňský přestup Marca Cucurelly z Getafe byl pro Brighton trefou do černého. Přestup to nebyl levný, ale Seagulls ho dokázali ještě více zhodnotit a mladý Španěl, operující na levém kraji obrany za velké penze přestoupil do Chelsea. Na jednu stranu příjemné, na tu druhou po něm klub musí zacelit díru v sestavě. A sáhl znovu do Španělska. Z Villarealu přivedl Pervise Estúpiňana.

24letý rodák z ekvádorského města Esmeraldas s fotbalem začal v tamním největším klubu LDU Quito. Po 45 odehraných zápasech si ho všimlo Udinese. Estupiňán se tak ocitl v začarovaném kruhu spojených klubů Udinese, Granada a Watford. Na dospělé úrovni si zahrál jen za Granadu. Ale byl to právě Watford, kdo ho získal natrvalo. Poprvé pořádně uspěl na hostování v Almeríi a Mallorce, kde si vyzkoušel druhou španělskou ligu. Pravým skokem pro něj ale bylo hostování v Osasuně, kde byl jednou z opor a po sezóně si ho vyhlédl Villareal. Watfordu zaplatil 16 milionů eur. S klubem v první sezóně vyhrál Evropskou ligu a ani minulá sezóna pro něj nebyla zlá. Villareal senzačně došel až do semifinále Ligy Mistrů a po cestě vyřadil Juventus, Bayern a zuby si vylámal až na Liverpoolu, kterému ale pořádně zavařil.

I proto si reprezentanta Ekvádoru vyhlédl Brighton, jako náhradu za Marca Cucurellu. 24letý bek do Anglie přichází za necelých 18 milionů eur, což je lehce pod jeho hodnotou. Ve Villarealu odehrál 74 utkání, během kterých 4x asistoval. Produktivní tedy příliš není. To ale není ani Cucurella a ani na druhé straně Lamptey. Čísla tedy nejsou nutností.

Lehké to na anglickém pobřeží mít nebude. Graham Potter hraje na 3 stopery a dva krajní záložníky. Právě na těchto dvou pozicích po přechodu na tento systém hrával Cucurella. Zahrát zvládl jak levého stopera, tak krajního záložníka. Otázkou zůstává, zda by i Estúpiňán dokázal ve středu obrany zahrát. Se svou výškou 175 centimetrů je to spíše nepravděpodobné. Na levém kraji navíc operuje výborný Belgičan Leandro Trossard. Ten si v minulé sezóně připsal 8 gólů, 3 asistence a jeho ofenzivní příspěvek je neocenitelný. Pozice Pervise Estúpiňána v Brightonu je tedy prozatím zahalena tajemstvím.

Kvalitu na Premier League rozhodně má, zdali se ale v nabité sestavě Brightonu, v jehož systému pro něj moc místa nevidím, prosadí, rozlouskne až čas

David Suchý / football-espana.net

Nejnovější články