Zpět na » Premier League » Nový manažer, stejní hráči, stejné problémy Manchesteru United (2. díl)

Premier League - Nový manažer, stejní hráči, stejné problémy Manchesteru United (2. díl)

Nový manažer, stejní hráči, stejné problémy Manchesteru United (2. díl) © mirror.co.uk - Bruno Fernandes, Christian Eriksen

3

Líbilo se

17.08. - Od mizerné obrany se tentokrát přesuneme do středu celého týmu, kde Manchester United dlouhodobě hledá náhradu za Paula Scholese a často skloňované je i jméno Roy Keane. Tedy box2box záložník (ideálně kapitán), o něhož se lze opřít v těžkých zápasech a že jich Red Devils čeká letos mnoho.

Mezeru v záloze přenechal legendární Alex Ferguson Davidu Moyesovi. Ten klub převzal s tím, že se mu už nějakou dobu nedařilo nahradit tvůrce hry a na postu kreativního záložníka musel využívat Wayna Rooneyho. Tomu však postupem času s rostoucím věkem došla výbušnost, rychlost a všechny další zbraně, kterými ohromoval fanoušky už během svého působení v Evertonu. Moyes sice dostal Juana Matu, přivedl si Fellainiho, ale problém v záloze se tím nevyřešil.

Střed sestavy bez duše a mozku

Když na Old Trafford konečně dorazil Bruno Fernandes, vypadalo to, že se klub konečně může zaměřit na další posty a zálohu považovat za vyřešenou. Portugalský reprezentant zažil skvělou první sezonu, kdy tým těžil jak z jeho gólů, tak z asistencí. Poté však přišla fáze úpadku jeho formy, kterou vystřídaly časté diskuze s rozhodčím a Fernandes se tak více zaměřoval na rozhodnutí sudích, než na svůj vlastní výkon, který působil jako jedna velká frustrace.Pro letošní sezonu k němu zdarma přišel dánský tvůrce hry Christian Eriksen a fanoušci by si pomysleli, že kreativita v záloze o poznání naroste. Ten Hag však v prvním utkání proti Brightonu zkusil experiment a Eriksena nasadil jako falešnou devítku. Výsledek se však nedostavil a příliš jsme toho neviděli ani od Fernandese, který naopak působil hluboko v záloze.

Kreativitu zálohy by mohl svým způsobem uvolnit i vhodný defenzivní obránce. Ten by výše uvedené dvojce ubral defenzivní práci a dopřál jim více času věnovat se přesným pasům na Cristiana Ronalda. Duo McFred však tuto možnost nenabízí. Dobře vidět je to speciálně na brejkových situacích, kdy se re-pressingem ani jednomu z nich nedaří přerušit hru a zabránit tak konfrontaci útočníků s Maguierem a Shawem.

Možnosti na trhu jsou nereálné

Declan Rice nejméně za 100 milionů liber. I proto West Ham letos neobdržel jedinou nabídku za svůj klenot. United by si sice anglického reprezentanta dovolit mohli, ale ohrozilo by to další nákupy a zároveň by klub musel být efektivnější v prodeji hráčů. V prodeji, ne v hostování, které mu naopak takové problémy nedělá. Ty nastanou až v moment, kdy skončí a většina hráčů se samozřejmě chce vrátit na Old Trafford, protože jim jinde tolik nezaplatí.Nějakou dobu se spekulovalo i o příchodu N’Gola Kantého. Ten by dodal instantní efekt na jednu/dvě sezony, ale šlo by o nákup hráče, který postupem dal Leicesteru a Chelsea to nejlepší a na svém postu bude s rostoucím věkem postrádat rychlost a akceleraci. Navíc je otázkou, jak by se mu chtělo z hlavního anglického města do upršeného Manchesteru a ještě si vyměnit Ligu mistrů za Evropskou ligu.

Jak z toho všeho ven

Je jednoduché identifikovat problémy, kterým bude Ten Hag letos čelit. Těžší je hledat reálné řešení, protože se United dostávají do situace, v níž byl v minulosti i Liverpool a vzpomeňme si, kolik hráčů vystřídalo jeho dres a jak dlouho vydrželi. Příkladem nechť jsou třeba Andy Carroll či Charlie Adam.
Manchester se však musí dívat do týmů v druhé polovině Premier League a brát si z nich to nejlepší. Vytěžit potenciál Premier League, vsadit na jistotu, ubrat na hvězdných jménech a nezačínat týdenní plat každého nového hráče na 100 tis. liber.

Mimo to se musí umět zbavovat hráčů, co nehrají a pobírají extrémní peníze. Poté i těch, kteří mají místo v základní sestavě, ale nemají dostatečnou kvalitu a jejich hra se nemůže rovnat té největší konkurenci v lize.Rabiot ani Arnautovic nejsou tím správným řešením. Zejména prvně jmenovaný do klubu přichází z velmi zvláštní historií v PSG, kde údajně chtěl extrémní peníze k prodloužení smlouvy a když je nedostal, pakoval se do Juventusu. O jeho výkonnosti tam hovoří už jen fakt, že italskému klubu nijak nevadí, že by o něj měl letos přijít. Pro Juventus by to tak mohl být další povedený obchod s Red Devils, od kterých dvakrát získal zdarma Paula Pogbu a jednou ho prodal za rekordní peníze.

Kam dál?

Redakce / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články