Zpět na » Premier League » Nový manažer, stejní hráči, stejné problémy Manchesteru United (3. díl)

Nový manažer, stejní hráči, stejné problémy Manchesteru United (3. díl)

Nový manažer, stejní hráči, stejné problémy Manchesteru United (3. díl) © unitedreds.com - Marcus Rashford

0

Líbilo se

19.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Poslední díl seriálu o nekončícím příběhu na Old Trafford se zaměří na útočnou řadu. Ta v minulosti naháněla strach každému soupeři. Dnes je extrémně čitelná, drahá a dělí si sotva 20 gólů, z nichž téměř všechny nastřílí Cristiano Ronaldo. I jeho situace je současným tématem, avšak ne problémem, za který by si zasloužil jakoukoliv kritiku.

V době, kdy v útoku stáli Ronaldo, Rooney, Tevez, někteří soupeři předem považovali zápas za prohraný a přiznávali strach z jejich bránění. Když měli svůj den, tak to zkrátka nešlo. Pokud si vedle nich postavíte současnou útočnou nabídku United, snadno poznáte, že tu něco není v pořádku. Vynechme Ronalda, o jehož góly se klub opíral celou minulou sezonu. Rashford, Martial, Sancho, případně doplnění od Elangy je pro věrné fanoušky United jednoduše špatným vtipem.

Útok vhodný pro Carabao Cup

Anglický ligový pohár nabízí zápasy, v nichž trenéři často dávají prostor širšímu kádru a mladým talentům. Zde by byl prostor pro mladé útočníky Manchesteru United, ne v ligových utkáních, kde má každý gól obrovskou hodnotu a že jich útoční hráči Rudých ďáblů moc nedávají.

Marcus Rashford zažil raketovou první sezonu, kdy jeho góly opěvovali fanoušci a považovali ho za jeden z největších příslibů do budoucnosti. Anglickému reprezentantovi narostla cena, sebevědomí, ale výkonnost šla opačným směrem. Rashford je ceněný i díky své aktivitě mimo fotbal. Zajímá se o charitu a pomoc tam, kde svými penězi a jménem může něco dobrého vykonat. Za to neexistuje kritika. Avšak vysoký týdenní plat na Old Trafford pobírá proto, aby dával góly a během zápasu něco zanechal na hřišti. Za nic jiného mu klub neplatí.Když se k tomu všemu objeví spekulace o zájmu PSG, kde by pravděpodobně z lavičky kryl záda hvězdné trojce útočníků, přilepí k jeho jménu vedení United astronomických 120 milionů. Pokud by to šejkové z Paříže zaplatili, můžeme je považovat za naprosté blázny.

Manchester si však sám zadělává na problémy, jelikož útočníkovi United končí za rok smlouva a jednání o jejím prodloužení nebudou příjemná. Rashford je daleko za očekáváním, v útoku mizerný, dozadu pomalý, ale v nové smlouvě bude chtít, aby týdenní plat šel na hranici 300 tis. liber týdně. Věřme, že Ten Hag k tomu bude smět promluvit a vrátit svého hráče zpět na zem.

Anthony Martial se po svém příchodu zapsal povedeným gólem do sítě nenáviděného Liverpoolu. Fanoušci mu ihned věnovali i oslavný song, v němž si dělali srandu ze zpochybňování jeho ceny většinou médií v Anglii. Dnes by se museli stydět tento song znovu vytáhnout.Francouzský útočník byl v minulé sezoně na hostování v Seville. Ta o prodloužení neměla zájem, Martial o odchod z klubu také ne, protože jeho současný plat mu nikde jinde nedají. Jednoduše není za co. I když se v přípravě objevily záblesky jeho dávné formy, bylo by naivní si myslet, že na něm Ten Hag letos postaví útočnou řadu. Martial pravděpodobně odejde taktéž jako volný hráč, aby nový klub ušetřil za přestupovou sumu a mohl její část věnovat na vyšší plat.

Jadon Sacho je zatím spíše otazníkem. Vystřídalo se nad ním několik manažerů, každý s trochu jiným stylem hry, avšak očekávání od něj stále enormně vysoká. Bývalý hráč Borussie Dortmund může být rád, že si ho média tolik nevšímají, neboť ani v tomto případě by ta kritika nebyla příliš příjemná. Statistky mluví za vše a jsou extrémně slabé na křídlo, od kterého si vždy Red Devils slibovali dost. Stačí si vzpomenou, kdo na kraji zálohy za Manchester v minulosti hrával.

Nesmyslná kritika Cristiana Ronalda

Ten Hag věděl, že si bude muset poradit s hvězdným hráčem, který nerad střídá, chce střílet góly a dokáže upřímně vyjádřit nespokojenost s výkony spoluhráčů. Nepomohla mu ani přestupová sága, které se musel od počátku věnovat, ale je na místě něco vytýkat hráči Ronaldova kalibru?

Když se CR7 vrátil na Old Trafford, od počátku nabídl to, co se od něj čekalo. Nejvyšší počet gólů, řadu důležitých gólů a úsměv na tvářích fanoušků po oslavě „Siuuuu“. Co víc mohl klubu v minulé sezoně dát? Zabránit obranným chybám, pomoci při tvorbě hry a ještě zakončovat v 37 letech? Svou roli si zastal výborně a odměnou mu bylo střídání manažerů, nejistá budoucnost a Evropská liga místo Ligy mistrů, o níž jeho agent dobře řekl, že samotní tvůrci soutěže chtějí, aby v ní CR7 byl. Fanoušci ho v ní chtějí vidět hrát a samotný hráč zde chce ještě zanechat výraznější rekordy.Když pak dojde na otázku jeho odchodu z Old Trafford, každý soudný fanoušek by měl umět říct: „Děkujeme za návrat, hodně štěstí v kariéře jinde!“. Pokud je reakce jiná, tak nezbývá než vžít se do role samotného hráče, který dobře ví, že mu zbývá jeden/dva roky na vrcholné úrovni a že má určitou představu, jak by je chtěl strávit. Když mu současný klub nenabídne Ligu mistrů poté, co se za ní možná sám rval v minulé sezoně, jednoduše se musí smířit s jeho odchodem.

Zda se mu to do konce letního přestupové okna podaří, je nejisté. Své o tom ví Jorge Mendes, který se značně zapotil během posledních týdnů, ale řešení nenašel. Ronaldo by byl ochoten ustoupit i z vysokého týdenního platu, ale stále bude nejdražším hráčem v týmu a hra kolem něj se bude muset trochu poupravit. Marketingové benefity jsou stále poměrně vysoké. Fanoušci ho budou chtít vidět hrát, ale manažer se musí smířit s tím, že by nekupoval příslib do budoucnosti, nýbrž pouze instantní efekt na dvě sezony.

Sledujte Premier League na Canal+Sport!

Kterým směrem by se měl Ten Hag poohlížet

Lepší otázka by možná byla, který útočník by v dnešní době chtěl hrát na Old Trafford nejen kvůli vidině vysokých peněz? Bude to některý z bývalých hráčů, které nizozemský manažer trénoval? Pokusí se klub poslat nabídku za Harryho Kanea? Takové rozhodování klubu nelze závidět. Navíc je tu ještě vliv jiných TOP klubů, které se mohou pokusit oslovit stejného hráče a nabídnout mu to, na co v Manchesteru může v několika nejbližších sezonách zapomenout. Řeč je o trofejích a Lize mistrů samozřejmě.Jedno je jisté. Fanoušci Manchesteru United prožili perfektní fotbalové dětství, za které dnes platí při sledování současných výkonů hráčů, co nosí červený dres a platit ještě chvíli budou. Vžijte se do role Erika Ten Haga. Představte si, co ho čeká, jak by se to dalo řešit. Pokud má někdo ve fotbalovém světě horkou židli, je to právě on.


Vsaďte si na zápasy Premier League u Fortuny!

Kam dál?

Redakce / fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články