Zpět na » Premier League » Antonio Conte chystá v Tottenhamu velké věci. Spurs kupují za 60 miliónů liber Richarlisona

Antonio Conte chystá v Tottenhamu velké věci. Spurs kupují za 60 miliónů liber Richarlisona

Antonio Conte chystá v Tottenhamu velké věci. Spurs kupují za 60 miliónů liber Richarlisona © tottenhaminsight.com, fotbalportal.cz - Richarlison do Tottenhamu

1

Líbilo se

30.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Italský kouč se u Kohoutů nehodlá spokojit jen s nějakým bojem o TOP 4. V uplynulé sezóně zdárně přetlačil svého odvěkého rivala z Arsenalu a skončil čtvrtý, čímž si Tottenham zajistil místenku v Lize mistrů. Antonio Conte hodlá razantně posilovat. V nejbližších hodinách podstoupí lékařskou prohlídku Richarlison z Evertonu. Ten bude stát 60 miliónů liber.

Tottenham ve středu v 16:00 písemně nabídl 40 milionů liber a předseda Evertonu Bill Kenwright nejprve odešel, protože se domníval, že nabídka je nedostatečná. Spurs nakonec zaplatí počátečních 50 milionů liber a dalších 10 milionů liber jako doplatek.

Everton nebyl spokojen s celkovým balíčkem 60 milionů liber, ale musel tuto částku přijmout k termínu 30. června, aby zajistil Franku Lampardovi prostor pro kličkování na přestupovém trhu.

Dohody bylo dosaženo velmi pozdě ve středu večer a hráč nyní v nejbližších dnech podstoupí lékařskou prohlídku v Brazílii před dokončením přestupu.

Tottenham vede pokročilá jednání s Middlesbrough o podpisu Djeda Spence. Podle informací Sky Sports News se dohoda blíží a věc by mohla být uzavřena do víkendu.

Jednání o pravém obránci, který strávil minulou sezónu na hostování v Nottinghamu Forest, se točí kolem počáteční částky 15 milionů liber plus další poplatky.

Richarlison se po Fraseru Forsterovi, Ivanu Perišičovi a Yvesu Bissoumovi stane čtvrtým letním příchodem Spurs. Spurs se také blíží k dohodě o zapůjčení Clementa Lengleta z Barcelony.

Everton je pod tlakem, aby se před koncem svého finančního roku, který vyprší o páteční půlnoci, přizpůsobil pravidlům Premier League o zisku a udržitelnosti.

Chelsea zvažovala, že by o Richarlisona soupeřila s Tottenhamem, což je jedna z několika možností, jak by Blues mohli vylepšit svou ofenzivu.

Chelsea jedná s Leedsem o koupi Richarlisonova krajana Raphinhi, přičemž Blues jsou připraveni zaplatit za jeho přestup více než 50 milionů liber, a mají zájem o Raheema Sterlinga z Manchesteru City a Ousmaneho Dembélého z Barcelony, kterému brzy skončí smlouva.

sfss(zdroj: skysports.com)

Tottenham mezitím prozatím zmírnil svůj zájem o Anthonyho Gordona a soustředí své úsilí na dokončení obchodu s Richarlisonem.

Everton během jednání se Spurs naznačil, že Gordona prodat nechce. Má se za to, že Spurs během jednání předložili kombinovanou nabídku za oba hráče.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články