Zpět na » Premier League » Do Tottenhamu přichází Djed Spence z Middlesbrough

Do Tottenhamu přichází Djed Spence z Middlesbrough

Do Tottenhamu přichází Djed Spence z Middlesbrough © skysports.com - Nová posila Tottenhamu

1

Líbilo se

Včera 08:31 - Tottenham nadále posiluje. Již šestou klubovou posilou je mladý obránce Djed Spence z Middlesbrough za necelých 15 milionů eur. V minulé sezóně hostoval v Nottinghamu Forrest, v jehož dresu vybojoval postup do Premier League a zařadil se mezi vůbec nejopěvovanější krajní obránce celé soutěže. O tom, kam by mohl 21letý Angličan zamířit, se dlouho spekulovalo a ze hry nemuselo být ani setrvání v Nottinghamu. Nakonec se tedy vrací do svého rodného města a všichni budou doufat, že právě on vyřeší mizérii Spurs na pravém kraji obrany.

Spence s fotbalem začínal ve Fulhamu, ale již v 17 letech odešel do Middlesbrough. Tam se postupně propracoval až do základní sestavy A-týmu. Za něj pak odehrál rovných 70 zápasů. Na takového mladíka docela solidní číslo. Jenže klub prý nebyl spokojen s jeho nasazením na trénincích, chováním ke starším spoluhráčům a i jeho chováním mimo hřiště. Zkrátka hvězdné manýry.

Klub se tak rozhodl poslat Spence na hostování a za nejvhodnější vybral právě Nottingham. Trefa do černého. Spence byl do té doby znám pouze anglickým fanouškům. Pro ostatní byl prakticky neznámým jménem. Tahle sezóna ho ale vynesla pod světla reflektorů a i širší veřejnost už věděla, že v Championship hraje jakýsi mladý pravý bek, který v Nottinghamu vyrost v oporu. Ve 42 zápasech dvakrát skóroval a pětkrát asistoval. Nottingham si pak ve Wembley v play-off výhrou 1:0 nad Huddersfieldem zajistil postup mezi elitu.

Tottenham se posilovat rozhodně nebojí. A posily to nejsou jen tak bůhvíjaké. Z Brightonu přišel výborný záložník Yves Bissouma, z Evertonu zase za nemalou částku útočník Richarlison. Dvojku Golliniho, který se vůbec neprosadil, nahradí zkušený Fraser Forster. Zadarmo pak klub přivedl Ivana Perišiče z Interu a stopera Lengleta z Barcelony. Antonio Conte byl vždy známý tím, že posily si vybíral vždy sám podle toho, jak se mu hodily do krámu. Všichni jsme tak zvědaví, co s Tottenhamem letos ukáže. Tým však vypadá velmi dobře.

David Suchý / skysports.com

Nejnovější články