Zpět na » Serie A » Vrátí se Džeko zpět do Anglie?

Serie A - Vrátí se Džeko zpět do Anglie?

Vrátí se Džeko zpět do Anglie? © theinterway.com - Kde skončí Edin Džeko?

0

Líbilo se

14.07. - Podle italských médií je o Edina Džeka zájem v Anglii. 36letý rodák ze Sarajeva nejspíše doplatí na návrat Romelua Lukakua a Inter bude chtít jeho odchodem udělat místo pro příchod Paula Dybaly. Zájem o něj konkrétně mají dva týmy. Jde o Wolves a Everton. Pro samotného Džeka by to znamenalo po 6 letech návrat do země, kde získal dva ligové tituly s Manchesterem City a naopak konec jeho úspěšné šestiletky v Itálii.

Edin Džeko svou úspěšnou kariéru nastartoval v Teplicích, odkud se přes Wolfsburg dostal až do Anglie, kde se stal součástí tehdy ještě stále rozjíždějícího se projektu arabských šejků v Manchesteru. 14 góly pomohl k titulu, který celou novou éru skutečně nastartoval. Během 4 a půl sezón nastoupil ke 189 zápasům a 72x skóroval. Poslední sezóna ale byla trápením a tak se rozhodl pro novou výzvu, která přišla v Římě. Džeko se postupně stal jedním z nejobávanějších útočníků soutěže a v Římě hrál až do léta 2021. V jeho dresu vstřelil takřka 120 gólů.

Minulou sezónu už hájil barvy Interu Milán. Rozhodně nezklamal! 17 gólů a 10 asistencí jsou skvělá čísla. Pokud si ale máte vybrat dva z trojice Lukaku-Dybala-Džeko, je jasné kdo půjde z kola ven. Wolves měli v minulé sezóně problémy se střílením gólů a to by mohl velezkušený Džeko pomoct vyřešit. Everton zase bude potřebovat doplněk k uzdravenému Calvertu-Lewinovi poté, co odešel nejlepší střelec Richarlison do Tottenhamu.

Nejen bosenský střelec má být ale na odstřel. Místo by měl udělat i Argentinec Joaquín Correa. Ten může Inter podobně jako Džeko opustit už po jedné sezóně. Zájemců má být hned několik. Tím hlavním je údajně Leeds, ale možností může být Marseille, West Ham, Real Betis, Valencia a ve hře je i návrat do Sevilly.

David Suchý / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články