Zpět na » Premier League » Proč Cristiano Ronaldo pravděpodobně zůstane v Manchesteru United pod vedením Erika ten Haga

Premier League - Proč Cristiano Ronaldo pravděpodobně zůstane v Manchesteru United pod vedením Erika ten Haga

Proč Cristiano Ronaldo pravděpodobně zůstane v Manchesteru United pod vedením Erika ten Haga © skysports.com, fotbalportal.cz - Zůstane Ronaldo pod Ten Hagem?

1

Líbilo se

27.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Cristiano Ronaldo byl v minulé sezóně s 24 góly ve všech soutěžích nejlepším střelcem Manchesteru United. Hráči Red Devils se tento týden hlásí na předsezónní přípravě a Cristiano Ronaldo pravděpodobně zůstane klíčovou postavou i pod novým manažerem Erikem ten Hagem, přestože kritici tvrdí opak.

Manchester United trvá na tom, že Cristiano Ronaldo není na prodej, přestože se objevily zprávy, že by mohl v létě odejít. Proč tedy útočník, který má ještě nejméně rok platnou smlouvu, pravděpodobně zůstane v klubu i pod vedením Erika ten Haga?

V rozhovoru na začátku června Ronaldo řekl, že je velmi šťastný, že zůstává v United, a věří, že se odrazí od hrozné sezóny 2021/22.

Sedmatřicetiletý Ronaldo se do United vrátil loni v létě - 12 let poté, co původně odešel do Realu Madrid - a v 38 zápasech nastřílel 24 gólů a stal se nejlepším střelcem klubu ve všech soutěžích.

Ale zatímco pro Ronalda to byla osobně a gólově dobrá sezóna, pro tým to bylo katastrofální. United skončili v Premier League na šestém místě a popáté za sebou nezískali žádnou trofej.

Pětinásobný držitel Zlatého míče hrál v Lize mistrů 19 sezón v řadě a neúspěch United v kvalifikaci do této soutěže vedl ke spekulacím, že by mohl Old Trafford podruhé opustit.

Hráči United se však hlásí k předsezónní přípravě a snaží se zapůsobit na Erika ten Haga, a přestože kritici tvrdí opak, Ronaldo pravděpodobně zůstane klíčovou postavou.

Jak Ronaldo zapadá do týmu Ten Haga?

Očekává se, že Erik ten Hag znovu vytvoří styl, který používal v Ajaxu, což vyvolává otázky, jak se Ronaldo vyrovná s jeho požadavky.

Gary Neville, komentátor Sky Sports, připustil, že presink není Ronaldovou silnou stránkou, ale domnívá se, že Ten Hag bude chtít někoho, kdo dokáže nasázet 20 až 25 gólů za sezónu.

Ronaldových 24 gólů ve všech soutěžích v minulé sezoně překonalo všechny jeho spoluhráče. Dalším nejlepším střelcem klubu byl Bruno Fernandes s 10 góly, následovaný Masonem Greenwoodem se šesti.

Ronaldo, kdysi neúnavný a dynamický křídelník, se nyní vyvinul v plodnou klasickou gólovou devítku, ale ukázal, že stále dokáže účinně navazovat spolupráci s těmi, kteří stojí za ním.

Ten Hag by se mohl pokusit využít tohoto veterána podobným způsobem, jakým nasadil Dušana Tadiče, když byl šéfem Ajaxu. V sezoně 2018/2019, kdy Ten Hagův tým slavně došel do semifinále Ligy mistrů, hrál Tadič vepředu, ale dobře kombinoval s Hakimem Ziyechem a Davidem Neresem na obou křídlech a Donnym van de Beekem těsně za ním.

Tento systém fungoval pro Ten Haga perfektně, protože se jednotliví hráči vzájemně doplňovali, ale pokud chce dvaapadesátiletý kouč úspěšně realizovat podobné rozestavení i v příští sezóně, musí najít správný kádr, který by se hodil k Ronaldovi.

Ani Ole Gunnar Solskjaer, ani Ralf Rangnick nedokázali vymyslet správný recept, ale Ronaldova plodná forma před brankou znamená, že Ten Hag bude chtít, aby jeho tým fungoval produktivně i s sedmatřicetiletým hráčem, alespoň během prvního roku ve funkci.

Ten Hag chce Ronalda | Ronaldo je s Ten Hagem spokojený

Navzdory všemu humbuku obě strany již dříve vyjádřily přání spolupracovat.Poté, co byl Ten Hag představen jako nový manažer United, rychle oznámil, že si přeje Ronalda udržet.

Na otázku, zda Ronaldo zapadá do jeho projektu, Ten Hag v květnu odpověděl: „Samozřejmě.“

K tomu, co Ronaldo přinese, pouze dodal: „Góly!“

Ronaldo příchod Ten Haga uvítal a zdůraznil, že Nizozemec může klubu zajistit nové trofeje.

„Vím, že pro Ajax odvedl fantastickou práci a že je to zkušený trenér, ale musíme mu dát čas,“ řekl Ronaldo. „Věci se musí změnit tak, jak on chce.“

„Samozřejmě doufám, že budeme mít úspěch, protože když budete mít úspěch, bude mít úspěch i celý Manchester. Takže mu přeji jen to nejlepší.“

„Jsme šťastní a nadšení, nejen hráči, ale i fanoušci. Přeji mu to nejlepší a věřme, že příští rok budeme vyhrávat trofeje.“

Ronaldovy zkušenosti jsou zásadní

Vzhledem k jeho věku to může znít jako samozřejmost, ale Ronaldovy zkušenosti jsou v příští sezoně po řadě významných odchodů a v době, kdy se Ten Hag rozkoukává, pravděpodobně ještě důležitější.

Old Trafford opustili veteráni Nemanja Matič, Edinson Cavani a Juan Mata - spolu s Paulem Pogbou a Jessem Lingardem - zatímco po odchodu Lee Granta zůstává Ronaldo nejstarším hráčem v klubu.

Jeho 18 gólů v Premier League v minulé sezóně samo o sobě vyhrálo zápasy a jeho výkony v Lize mistrů dotáhly jeho tým až do osmifinále.

Vzhledem k tomu, že v klubu již působí několik mladých hráčů a je možné, že přijdou další, je Ronaldovo know-how klíčové, pokud má být Ten Hag ve své premiérové sezóně úspěšný.

Mladý, hladový útočník, kterého je třeba vychovávat?

Je jasné, že gólové břemeno v United je třeba rozdělit. Ronaldovi bude v příští sezóně 38 let, takže je zřejmé, že United potřebují více možností, jak se prosadit v poslední třetině. Nebude schopen trvale hrát tři zápasy týdně.

Jak řekl bývalý dočasný manažer Rangnick po dubnové remíze s Chelsea: „Právě teď se na Cristiana hodně spoléháme.“

Mladý útočník, který by Ronalda zastoupil a učil se od něj, se zdá být rozumnou volbou. Je nezbytné, aby se United podařilo přesvědčit útočníka, aby se připojil letos v létě, kdy Cavanimu končí smlouva a budoucnost Anthonyho Martiala visí ve vzduchu po nepříliš vydařeném hostování v Seville.

Ronaldo znepokojen nedostatečnou přestupovou aktivitou?

Mohly by zprávy o tom, že Ronaldo chce odejít, přimět United, aby v létě zrychlili svou aktivitu na přestupovém trhu?

Manchester City a Liverpool již podepsaly významné smlouvy s Erlingem Haalandem a Darwinem Núñezem. Tottenham a Arsenal, kteří se ucházejí o posty v první čtyřce, mají také napilno, zatímco Chelsea po potvrzení nového majitele zřejmě neztrácí čas.

Ronaldův agent Jorge Mendes se minulý týden setkal s novým spolumajitelem Chelsea Toddem Boehlym a během schůzky padla zmínka o útočníkovi, kterého však United nemají v úmyslu prodat.

Začátkem tohoto měsíce Ronaldo v rozhovoru pro klub řekl: „Byl jsem samozřejmě šťastný, že jsem se vrátil do klubu, který skutečně pozvedl mou kariéru, takže ten pocit, když jsem se znovu vrátil, byl neuvěřitelný. Bylo příjemné cítit fanoušky - jejich štěstí bylo velké.“

„Byl jsem a stále jsem velmi šťastný, že jsem tady, a co musím říct fanouškům, jsou úžasní. I když jsme prohráli zápasy, vždy nás podporují, vždy jsou s námi. Příznivci jsou vždy v mém srdci a jsou to lidé, kterých bychom si měli všichni vážit, protože jsou vždy na naší straně.“

„Pro mě je nejdůležitější snažit se vyhrávat zápasy a pokusit se vyhrát nějakou trofej, ale věřím, že Manchester bude tam, kam patří. Jak už jsem říkal, někdy to chce čas, ale já stále věřím.“

Vzhledem k tomu, že šéfové na Old Trafford stále pracují na smlouvách s hlavními cíli Ten Haga - včetně Frenkieho de Jonga a Christiana Eriksena -, Ronaldova víra nemusí trvat dlouho. Nicméně setrvání v Manchesteru ještě minimálně jednu sezónu je stále nejpravděpodobnějším výsledkem.

Posedlý Ronaldo chce Ligu mistrů

Portugalský fotbalový expert Pedro Sepulveda pro Sky Sports:

„Když je otevřené přestupové okno, je normální, že se mluví o Cristianu Ronaldovi. Manchester United se v příští sezoně Ligy mistrů nezúčastní a Ronaldo je z toho nešťastný.“

„Je úplně posedlý hraním v této soutěži, takže se mu špatně žije s realitou, že v ní v nejbližší době nebude hrát.“

„Mluvil se svým agentem Jorgem Mendesem, který zjišťuje, zda existují nějaké jiné možnosti. Řekl, že bude mluvit s kluby, které usilují o vítězství v Lize mistrů, aby zjistil, co by se dalo udělat, pokud jde o změnu v tomto letním přestupovém okně.“

„Na anglické kluby - Manchester City, Chelsea, Liverpool, Tottenham - můžete zapomenout, protože jsem si stoprocentně jistý, že Ronaldo nebude hrát za jiný klub v Anglii, zatímco Ronaldo se do nového projektu v PSG nehodí.“

„Zbývá tedy Bayern Mnichov jako jedna z možností. Zájem ze strany Bayernu nebyl, ale Mendes s nimi mluvil a položil jim otázku - „co si myslíte o koupi Ronalda na příští sezonu?“ Bayern byl trochu zmatený, když jim Mendes nabídl Ronalda, protože to není typ hráče, kterého by obvykle hledali.“

„Když agent nabízí Ronalda, musíte se dívat pouze na sportovní výkonnost - ne na věk. Ronaldo má plat kolem 25 milionů liber, takže pro žádný klub není snadné si ho dovolit. Mendes se zeptal Bayernu, co si o tom myslí.“

„Výměna s Robertem Lewandowskim nepřipadá v úvahu, protože buď zůstane, nebo půjde do Barcelony. V této fázi jsou to jen zvěsti, a když jde o Ronalda, je to normální.“

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Související odkazy
Nejnovější články