Zpět na » Premier League » Liverpool stanovil přestupní částku za Salaha

Premier League - Liverpool stanovil přestupní částku za Salaha

Liverpool stanovil přestupní částku za Salaha © skysports.com - Liverpool požaduje za Salaha 75 milionů eur

1

Líbilo se

25.06. - Blíží se snad na obzor nečekaný letní přestup? Liverpool podle deníku The Sun zveřejnil požadovanou částku za svého hvězdného hráče Mohameda Salaha, který odmítá prodloužit smlouvu a dostává se tak do posledního roku stávajího kontraktu. Klub z Premier League je ochoten se egyptského hráče vzdát za částku okolo 75 milionů eur.

Jen pár dní před začátkem letních předsezónních příprav se přestupový trh začíná rozjíždět na plné obrátky. A zpráva, která přichází z britských ostrovů je vskutku bombastická. Podle deníku The Sun a dalších ostrovních médií Liverpool údajně nabízí k prodeji Mohameda Salaha. Stalo se tak poté, co egyptský reprezentant opakovaně odmítl prodloužení smlouvy s anglickým klubem.

Startovní cena, kvůli které bude Liverpool ochoten usednout k jednacímu stolu, se pohybuje na částce 75 milionů eur. Je ovšem velmi nepravděpodobné, že by se našel klub, který by byl ochoten zaplatit tak vysokou částku za třicetiletého hráče a vydat za něj další horentní sumu na pokrytí mzdového požadavku.

Jeden z největších zájemců, Barcelona, si je tohoto vědoma, proto doufá, že bude moci hráče angažovat na volný přestup příští léto. Oproti tomu Real Madrid je ochoten pokusit se najít dohodu s Liverpoolem již letos v létě, protože hledá vhodného hráče právě na pozici, které Salah dominuje.

Ochota Liverpoolu uvolnit Salaha je pochopitelná. Egyptský útočník požadoval za prodloužení smlouvy 450 000 liber týdně a vedení anglického klubu velmi rychle ukončilo další jednání o novém kontraktu. Aby ovšem zabránilo odchodu hráče v příštím roce s nulovým kapitálovým ziskem, je Liverpool připraven hráče prodat, podobně jako to udělal před několika dny se Sadiem Mané.

Barcelona byla v posledních měsících v pravidelném kontaktu se Salahovým okolím. Katalánský klub chtěl dát přednost podpisu egyptského hráče před Lewandowskim, ale nakonec se rozhodl vsadit vše na jednu kartu a soustředit se na polského útočníka. Jakákoliv změna strategie je v tuto chvíli téměř vyloučená.

Real Madrid naopak v jarních měsících nedokázal dotáhnout do úspěšného konce přestupy Haalanda ani Mbappého, proto by se mohl snažit o doplnění hvězdného týmu o novou posilu. Přestupová částka a platové požadavky prozatím ale jednání drží na hranici utopie.

Andrea Suttnerová / sport.es, thesun.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Redsss - 26.06. Odpovědět

Ak chce ísť preč treba ho predať lebo budúce leto odíde zadarmo Salah je skvelí hráč ale odkedy požadoval zvýšenie platu jeho forma išla veľmi dole ja by som mu tie peniaze dal ale chápem ze klub si nechce pokaziť platovu politiku len ak ho predáme dúfam ze stihneme priviesť adekvátnu náhradu... a tiež by som bol veľmi zvedavý ako by sa mu darilo inde lebo zatiaľ sa mu najviac darilo len v Liverpoole lebo podľa mňa by mohol dopadnúť ako Coutinho alebo Wijnaldum keď odišli tak išli rapídne dolu.

Redsss
Nejnovější články