Zpět na » Liga mistrů » Thibaut Courtois, hrdina finále: Snad už mám respekt i v Anglii

Liga mistrů - Thibaut Courtois, hrdina finále: Snad už mám respekt i v Anglii

Thibaut Courtois, hrdina finále: Snad už mám respekt i v Anglii © skysports.com, fotbalportal.cz - Thibaut Courtois

0

29.05. - O tom, kdo byl hlavní postavou finále Champions League není pochyb. Thibaut Courtois zavřel bránu Realu Madrid na sedm západů. Připsal si devět úspěšných zákroků, což je rekord. Šlo na něj 24 střel. Deptal především Mohameda Salaha. Vychytal i Sadia Maného. Belgický gólman se dožaduje většího respektu, především v Anglii.

Thibaut Courtois předvedl úžasný výkon, po kterém Real Madrid získal svůj 14. titul v Lize mistrů a v chaotickém večeru v Paříži porazil Liverpool 1:0.

Courtois, bývalý brankář Chelsea, na sebe nechal vypálit 24 střel od odhodlaných liverpoolských hráčů a připsal si devět zákroků, a připravil tak Reds o možnost získat v této sezoně tři trofeje.

Poté, co dovedl Real k vítězství, řekl pro BT Sport: „Myslím, že jsem včera na tiskové konferenci řekl, že když jde Madrid do finále, vyhráváme je. ´Jsem na dobré straně historie.“

„Dnes jsem viděl spoustu tweetů, které mi chodily na adresu, že budu pokořen, ale myslím, že to bylo naopak.“

„Dnes jsem potřeboval vyhrát finále za svou kariéru, za všechnu tu tvrdou práci, abych si vybudoval respekt ke svému jménu, protože si myslím, že v Anglii moc respektu nemám.“

Real vstupoval do sobotního utkání s tím, že v této sezóně již získal titul mistra La Ligy, kde Courtois udržel 16 čistých kont v 36 vystoupeních.

Brankář nezářil jen ve finále Ligy mistrů - v celé soutěži udržel pět čistých kont.

Dodal: „I po skvělé sezóně jsem měl spoustu kritiky, že nejsem dost dobrý nebo tak něco. Jsem opravdu šťastný a hrdý. Když mě tým potřeboval, byl jsem tam.“

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.