Zpět na » Premier League » Arsenal jedná s Gabrielem Jesusem. Blízko je příchod Gabriela Vieiry za 35 miliónů liber

Premier League - Arsenal jedná s Gabrielem Jesusem. Blízko je příchod Gabriela Vieiry za 35 miliónů liber

Arsenal jedná s Gabrielem Jesusem. Blízko je příchod Gabriela Vieiry za 35 miliónů liber © insidesport.in, fotbalportal.cz - Jesus a Vieira do Arsenalu?

0

Líbilo se

17.06. - Útok na TOP 4 v uplynulé sezóně nakonec nevyšel. Gunners zůstali těsně pátí. Proto se snaží přes léto pořádně posílit, aby se dostali alespoň o stupínek výše. Momentálně probíhají jednání s Manchesterem City, protože Arsenal se zajímá o Gabriela Jesuse. Citizens si jej cení a 50 miliónů liber. Kanonýři jsou velmi blízko získání Fabia Vieiry z Porta.

Vítězové Premier League nechtějí o Gabriela Jesuse přijít, ale chápou jeho touhu po pravidelném herním času. Příchody Erlinga Haalanda a Juliana Alvareze pravděpodobně sníží jeho šance na velkou minutáž v dresu Manchesteru City.

Arsenal je jedním z řady klubů, které se zajímají o Jesuse, jehož cenu City odhaduje na 50 milionů liber.

Pětadvacetiletý hráč vstřelil v minulé sezoně 13 gólů a připsal si 12 asistencí během 28 startů ve všech soutěžích. Do klubu přišel v roce 2016 z brazilského Palmeiras a ve 236 vystoupeních se prosadil 95x.

Proč Arsenal potřebuje útočníka...

Nejnaléhavější potřebou Gunners pro příští sezonu je útok. Když má váš nejlepší střelec stejný počet gólů jako nejlepší střelec posledního Norwiche, víte, že je tu problém.

Problém není ve vytváření šancí, ale v jejich využívání. Arsenal se v této sezoně umístil na čtvrtém místě v počtu střel, střel na branku a očekávaných gólů (xG), ale v proměňování střel je až na 11. místě.

Tento nepoměr řadí Artetův tým na 15. místo v rozdílu xG, který měří rozdíl mezi góly a xG. Nízký rozdíl xG naznačuje, že nevyužíváte kvalitní šance - nižší rozdíl xG než Arsenal měly pouze Brighton, Leeds a tři sestupující týmy.

Hlavním viníkem je v tomto ohledu Alexandre Lacazette, který ze 46 střel vstřelil pouze dva góly a návratnost xG činila 6,84. Pouze Bryan Mbuemo z Brentfordu nedosáhl v této sezóně na xG většího rozdílu.

Arsenal je blízko k dohodě o koupi Vieiry

Arsenal je blízko k dohodě o podpisu smlouvy se záložníkem Porta Fabiem Vieirou za částku, která by včetně příplatků mohla činit 35 milionů liber.

Dohoda by měla být dokončena, jakmile projde lékařskou prohlídkou a dořeší osobní podmínky - podle některých zpráv přiletí do Londýna co nejdříve.

Dvaadvacetiletý hráč vstřelil v minulé sezoně za Porto šest ligových gólů v 15 startech. Za portugalskou reprezentaci U21 vstřelil 13 gólů v 21 vystoupeních.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články