Zpět na » Premier League » City otevřeně jednají s Aston Villou o přestupu Jacka Grealishe

Premier League - City otevřeně jednají s Aston Villou o přestupu Jacka Grealishe

City otevřeně jednají s Aston Villou o přestupu Jacka Grealishe © skysports.com - City jednají s vedením Villains o přestupu Jack Grealishe

2

Líbilo se

30.07. - Přestup, o kterém se mluví už dlouho, se z roviny spekulací a domněnek podle anglických médií přesunul do fáze otevřeného rozhovoru zástupců obou klubů. Cityzens tak usilovně snaží získat Jack Grealishe do svých služeb, za to na druhé straně Villains dělají vše proto, aby anglický záložník zůstal v klubu i nadále. Pokud by City získali Grealishe za částku 100 milionů liber, stal by se anglický reprezentant nejdražším hráčem, který kdy přestoupil v rámci dvou klubů anglické nejvyšší soutěže. Avšak mateřský klub, kde vyrostl pro špičkový fotbal, z Middlands nechce za žádnou cenu o svůj klenot přijít.

Grealish v září minulého roku podepsal novou smlouvu, kterou má v tuto chvíli ještě na čtyři roky. Aston Villa však, díky vzniklé situaci, nabídla hráči nový kontrakt, který by měl zahrnovat týdenní plat ve výši 150 000 liber. Bulvární britský deník The Sun dokonce mluví o částce 200 tisíc liber týdně.

Tyto částky opět dokazují, že vedení birminghamského celku, nechce za žádnou cenu Jacka Grealishe prodat. Klub se nechal slyšet, že letní posily Emi Buendia z Norwiche, či navrátilec Ashley Young, sem nepřišli kvůli tomu, aby zacelili prostor po odchodu kapitána Villains, nýbrž aby doplnili tým kolem něj.

Rozhodující budou však nejspíše dva faktory. Ty jsou, zda budou City ochotni vynaložit částku, která se pohybuje minimálně okolo 100 milionů liber a také, jestli bude chtít Jack Grealish Villa Park během tohoto léta opustit.

Pep Guardiola je velkým fanouškem anglického záložníka a rád by přivedl i jeho spoluhráče z národního týmu, Harryho Kanea. Ovšem ani v tomto případě Cityzens s první nabídkou nepochodili, když Tottenham razantně odmítl nabídku za Kanea v hodnotě 100 milionů liber.

Pokud bude chtít Manchester City přivést oba dva hráče, bude muset prodat některé ze svého kádru, aby získal finanční prostředky na tolik kýžené duo. A ani to nemusí k úspěšnému dokončení jednání stačit. „Je nepravděpodobné, že by City v létě podepsali útočníka typu Kane nebo Haaland a k tomu i Jacka Grealishe. Pokud budou chtít, budou muset nejprve prodat nějaké hráče.“ řekl pro Sky Sports News Kaveh Solhekol.

Novinář a televizní moderátor Sky Sports dále také uvedl, že Villa nechce Grealish za žádnou cenu prodat. „Je to jejich kapitán a má smlouvu na čtyři roky. Je to Jack Grealish. Ano, City ho chtějí, ale získat ho bude velmi obtížné.“ dodal Solhekol.

Další známá tvář Sky Sports, Adam Smith, se v rozboru zaměřil na všechny aspekty hry Jacka Grealishe, které z něj dělají tak vyjímečného hráče.

Aston Villa s/bez Jacka Grealish v sezóně 2021/2022 v Premier League

Pětadvacetiletého záložníka definuje jako talisman Aston Villy. Ale také především vyzdvihuje jeho schopnost a výjimečnou kontrolu držení míče. O tom vypovídá například statistika, kdy bylo v minulé sezóně na Grealishe spácháno celkem 110 nedovolených zákroků, což je o 22 více než na kteréhokoliv jiného hráče anglické nejvyšší soutěže. „Je to ohromující statistika, pokud vezmete do úvahu fakt, že Grealish díky zranění musel vynechat třetinu sezóny.“ dodává Smith.

Dalším důležitým faktorem je schopnost vytvoření šancí pro své spoluhráče, kdy dokázal Grealishe zdolat v tomto směru už jen jeden hráč, tím je Kevin de Bruyne, tedy jeho možný budoucí týmový kolega. Nikdo jiný nedokázal vyprodukovat tolik gólových příležitostí pro svůj celek.

Smith se také dále věnuje eventuální otázce, jak moc by mohl ohrozit budoucnost Raheema Sterlinga příchod záložníka z Villains, poněvadž oba působí na levé straně. „Oba operují většinu času na levé straně. V tomto případě by se však mohli perfektně doplňovat, kdy by se jeden soustředil na pohyb u čáry a druhý se stahoval více do středu a plnil roli takzvaného čísla 10. V klubu by tak měl být případně prostor pro oba.“ uvedl Smith dále ve svém rozboru.

Níže uvedený obrázek zase ukazuje statistiku, jak si vedli v porovnání oba dva během minulé sezóny v určitých klíčových aspektech. Graf Sky Sports dokazuje, že měl Grealish naprosto vyjímečná čísla v Premier League a to především v počtu asistencí, vytvořených gólových šancí, vytvoření rychlých brejků či zmíněného počtu získaných faulů na svou osobu.

Porovnání Jack Grealishe a Raheema Sterlinga (zdroj: skysports.com)

Adam Smith na závěr ještě zmiňuje počet vyhraných duelů, díky kterým Jack Grealish převyšuje naprosto všechny hráče Cityzens, kdy má totiž na zápas v průměru 9,5 vyhraných duelů, zatímco kapitán City Kevin de Bruyne počet 5,3.

Není pochyb o tom, že by byl Jack Grealish pro tým Pepa Guardioly obrovskou posilou, zůstává však otázkou, zda bude všechno vynaložené úsilí Cityzens k zisku záložníka a kapitána Villains vůbec stačit.

Sebastian Suba / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 30.07. Odpovědět

cena hodná kvality...oni ti angličani jsou vlastně nejlepší hráči planety..jejich mezinárodní trofeje jsou toho jasným důkazem Smajlík 17

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články