Zpět na » Premier League » Rok Bruna Fernandese v Manchesteru United – Stala se z něj hlavní hvězda

Rok Bruna Fernandese v Manchesteru United – Stala se z něj hlavní hvězda

Rok Bruna Fernandese v Manchesteru United – Stala se z něj hlavní hvězda © skysports.com, fotbalportal.cz - Bruno Fernandes

4

Líbilo se

30.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Loni v lednu přišel na Old Trafford ze Sportingu Lisabon. Teď je to rok, co v dresu Manchesteru United působí. Bruno Fernandes má fantastické statistiky. Zejména díky němu se Red Devils letos účastní boje o titul. Zvýšil úroveň, stal se největší hvězdou současného týmu Ole Gunnara Solskjaera. V neděli to bude chtít ukázat proti Arsenalu v dalším těžkém duelu.

Svůj přestup stvrdil 30. ledna 2020. Hovořil o svých příjemných vzpomínkách, jak jeho krajan Cristiano Ronaldo zářil na Old Trafford. I on šel stejnou cestou, tedy ze Soortingu Lisabon. Po dvanácti měsících je teď hlavní hvězdou Manchesteru United právě Bruno Fernandes.

Příznivci United toužili po hráči, který by změnil hru jejich milovaného týmu. To se jim příchodem Bruna Fernandese za 46,6 miliónu liber splnilo.

Okamžitě po svém příchodu se stal rozdílovým hráčem. To přes něj jdou všechny důležité akce Manchesteru United. Je inspirací pro ostatní spoluhráče. Pozvedl i hru Paula Pogby. Ukazuje to po celou dobu, co je v Manchesteru je.

Jeho pozoruhodný vliv a dopad ještě více dokládají statistiky, které šestadvacetiletý Portugalec má. Během 52 utkání nastřílel už 28 gólů a k tomu přidal 17 asistencí. Debutoval 1. února proti Wolverhamptonu. Od té doby žádný hráč v Premier League nenastřílel v dresu svého klubu více branek.

dxvdx(zdroj: skysports.com)

V minulé sezóně byl Bruno Fernandes i nejlepším střelcem Evropské ligy. Manchesteru United pomohl do semifinále. Také byl pochopitelně zvolen nejlepším hráčem Red Devils za uplynulý rok.

Fernandesův vliv však ještě přesahuje jeho impozantní čísla gólů, asistencí i individuálních ocenění. Jedná se o hráče, který dokáže vylepšit hráče okolo sebe.

Velmi častý je pohled, kdy Bruno Fernandes povzbuzuje své spoluhráče, nabádá je k větší aktivitě. Možná nebude nosit kapitánskou pásku, ale i tak se z něj stal vůdce a lídr týmu.

V první polovině sezóny 2019/2020 dosahoval Manchester United v průměru 1,4 bodu za zápas. S Fernandesem toto číslo vyskočilo na 2,14 bodu za zápas.

Jeho příchod pozvedl mužstvo Ole Gunnara Solskjaera z týmu, který bojuje o TOP 4, na tým, který hraje o titul. Bývalý záložník Manchesteru United Paul Ince jej nedávno srovnával s Ericem Cantonou.

„Cantona přišel a všechny nás spojil. Byl tým chybějícím kouskem naší skládačky. Góly, které připravil nebo dal, přiměly každého pozvednout svou hru.“

„Myslím, že tohle dělá i Fernandes. Někdy ho například 25 minut vůbec nevidíte, ale pak ve správný čas udělá něco kouzelného. Musí být vždy v sestavě. Nemůžete ho vynechat ze základní jedenáctky.“

Solskjaerův tým ještě není úplně hotovým dílem. Stále je tam velký prostor pro zlepšení. Nedá se říct, že by už byl na úrovni Liverpoolu a Manchesteru City. Každopádně s Brunem Fernandesem jsou jim daleko blíž, než byli bez něj.

Nejvíce to jde vidět, když Bruno Fernandes není na hřišti. Jednou jej nechal norský lodivod odpočívat a United prohrávali v poločase s West Hamem 1:0. Pak Bruno Fernandes přišel na druhý poločas a podílel se na všech třech brankách svého týmu. Vytvořil pro své spoluhráče více příležitostí než kterýkoliv jiný hráč za celý duel.

ssdggds(zdroj: skysports.com)

Na začátku ledna hrál Manchester United s Liverpoolem v FA Cupu a stav byl 2:2. Pak přišel Fernandes a krásným přímým kopem zápas rozhodl.

„Změnil celý klub. Pokaždé, když nehraje, je to pro tým obrovský problém. Je to ale velká komplikace, protože tým je na něm závislý,“ uvedl Gary Neville.

Ole Gunnar Solskjaer tohle bude muset vyřešit. Každopádně je to pro Bruna Fernandese po jeho prvním roce u United velká pocta.

Je novou superstar Manchesteru United. A cíl pro druhý rok? Přinést na Old Trafford znovu trofeje. Jako jeho dětský idol Cristiano Ronaldo...

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz, youtube.com

Noviny
Nejnovější články