Zpět na » Premier League » Manchester United na Anfieldu uhrál bezbrankovou remízu a zůstává na prvním místě

Premier League - Manchester United na Anfieldu uhrál bezbrankovou remízu a zůstává na prvním místě

Manchester United na Anfieldu uhrál bezbrankovou remízu a zůstává na prvním místě © goal.com - Fabinho se snaží zblokovat střelu Fernandese

2

18.01. - REVIEW Rudí ďáblové ve šlágru kola vybojovali na Anfieldu proti Liverpoolu velmi cenný bod, který je udržel na čele Premier Lague. The Reds nevstřelili branku ve třech zápasech v řadě, což se jim stalo naposledy před šestnácti lety.

Liverpool - Manchester United 0:0

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, J. Henderson (C), Fabinho, Robertson - Th. Alcântara, Wijnaldum (89. Milner), Shaqiri (76. Jones) - M. Salah, Firmino (85. Origi), Mané.

Manchester United: de Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw - Fred, McTominay - Rashford, B. Fernandes (89. Greenwood), P. Pogba - Martial (61. Cavani).

Domácí fotbalisté od prvních minut drželi častěji balón na kopačkách, avšak přes pevnou defenzivu Manchesteru United marně hledali cestu.

Roberto Firmino se krátce po čtvrt hodině hry zachoval sobecky, když místo nahrávky volnému Robertsonovi střílel nad břevno. Na druhé straně zahrozil Bruno Fernandes z volného přímého kopu, Portugalec míč zakroutil těsně vedle levé tyčky.

Liverpool hrál na balónu a Manchester United si tvořil příležitosti. Po hluché pasáži, kdy čtyřicet minut nebyla k vidění jediná pořádná šance se čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby dostal na malém vápně k přihrávce Fernandes, který ale placírkou Alissona nepřekonal.

Paul Pogba na Alissona tvrdou střelou nevyzrál (zdroj: skysports.com)

Přiblížit Rudé ďábly třem bodům mohl pár minut po Fernandesovi Paul Pogba, i on ovšem po přihrávce Wan-Bissaky z pravé strany narazil na Alissona, který dokázal tvrdou ránu srazit vedle brány.

Šlágr kola na Anfield Road skončil bezbrankovou remízou. Domácí po šestnácti letech nedali gól ve třech po sobě jdoucích zápasech a v tabulce se propadli na čtvrtou pozici za Manchester City a Leicester. United zůstávají na čele s dvoubodovým náskokem na městského rivala.

Další zápasy:

Sheffield United - Tottenham 1:3 (59. McGoldrick - 5. Aurier, 40. Kane, 62. Ndombélé)
Manchester City - Crystal Palace 4:0
(26. Stones, 56. Gündoğan, 68. Stones, 88. Sterling)