Zpět na » Premier League » Everton ukradl body Rudým ďáblům, remízu vystřelil v nastavení Calvert-Lewin

Premier League - Everton ukradl body Rudým ďáblům, remízu vystřelil v nastavení Calvert-Lewin

Everton ukradl body Rudým ďáblům, remízu vystřelil v nastavení Calvert-Lewin © skysports.com - Gól Edinsona Cavaniho Manchesteru k vítězství nestačil

3

06.02. - REVIEW Manchester United měl šanci dotáhnout se na městského rivala. Touto šancí ale pohrdl. Utkání proti Evertonu měl výborně rozehrané, ale dvoubrankový náskok neudržel a také na gól McTominaye dokázal soupeř odpovědět, v nastaveném čase zařídil konečný výsledek 3:3 Dominic Calvert-Lewin.

Manchester United - Everton 3:3

Branky: 24. Cavani, 45. B. Fernandes, 70. McTominay - 49. A. Doucouré, 52. James Rodríguez, 90+5. Calvert-Lewin

Manchester United: de Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw - McTominay, Pogba (39. Fred) - Greenwood (90+3. Tuanzebe), Fernandes, Rashford - Cavani.

Everton FC: Olsen - Holgate, Keane, Godfrey, Digne (C) - Doucouré (81. King), Davies (75. Iwobi), Gomes - Rodríguez (69. G. Sigurðsson), Calvert-Lewin, Richarlison.

Manchester United vstupoval do utkání v roli favorita a v prvním poločase papírové předpoklady potvrzoval. Rudé ďábly poslal do vedení ve 24. minutě Edinson Cavani, který hlavou uklidil do sítě centr Rashforda.

Svěřenci kouče Solskjaera stihli do hvizdu, ukončující první půli, vstřelit ještě jeden gól. Bruno Fernandes zprvu vypadal nejistě, ale nakonec z hranice šestnáctky natáhl k parádní střele do levého horního rohu, na níž Olsen nedosáhl.

Těžce vypracovaný náskok domácí ztratili během úvodní desetiminutovky druhého dějství. Ve 49. minutě nejprve skóroval Doucouré, jenž do sítě poslal vyraženou střelu Calvert-Lewina a o tři minuty později vyrovnal skóre James Rodríguez, kolumbijský útočník vypálil z vnitra pokutového území k pravé tyči.

Evertonu vystřelil bod Calvert-Lewin (zdroj: skysports.com)

Rudí ďáblové si vzali náskok zpět dvacet minut před koncem základní hrací doby. Scott McTominay si ve vzduchu našel prostor mezi třemi protihráči a hlavičkou na zadní tyč poslal kulatý nesmysl za záda gólmana.

Domácím hráčům ale ani tři vstřelené góly nestačili k vítězství. V páté nastavené minutě totiž ještě rozhodčí Moss nechal Everton rozehrát standardní situaci a po prodloužení míče Keanem skóroval na konečných 3:3 Dominic Calvert-Lewin, anglický ostrostřelec špičkou posunul balón mimo dosah de Gey.

United se na vedoucí Manchester City nedotáhli, zůstávají ve ztrátě dvou bodů na druhé příčce. Everton se dočasně posunul před Chelsea na šesté místo.