Zpět na » Premier League » Mesut Özil se definitivně loučí s Arsenalem. Podepsal smlouvu ve Fenerbahce

Mesut Özil se definitivně loučí s Arsenalem. Podepsal smlouvu ve Fenerbahce

Mesut Özil se definitivně loučí s Arsenalem. Podepsal smlouvu ve Fenerbahce © SkySports.com - Mesut Ozil

0

Líbilo se

24.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Mesut Özil oficiálně podepsal smlouvu s tureckým Fenerbahce, kam odešel jako volný hráč po ukončení své smlouvy v Arsenalu. Bývalému německému reprezentantovi měla vypršet smlouva na Emirates Stadium až po konci sezóny, s klubem se ale dohodl na jejím předčasném ukončení.

Özil byl zdaleka nejlépe placeným hráčem Arsenalu s výdělkem ve výši 350 tisíc liber týdně, přesto už od března loňského roku za anglický klub neodehrál jediný soutěžní zápas.

Někdejší záložník Realu Madrid se nakonec dohodl s Arsenalem na předčasném ukončení kontraktu, načež podstoupil lékařskou prohlídku a podepsal smlouvu s Fenerbahce.

Özila nezařadil manažer Mikel Arteta do nominace Arsenalu pro letošní sezónu Premier League ani Evropské ligy a od začátku ledna mohl díky končící smlouvě volně jednat se zahraničními kluby.

Má se za to, že se Özil v Arsenalu vzdal zbývajícího platu po zbytek své smlouvy v klubu a ve Fenerbahce, kterému podle svých slov od dětství fandí, se dohodl na výrazně nižším platu, než jaký pobíral v Londýně.

Fenerbahce měla s financováním jeho smlouvy pomoci společnost Exxen Media Group, která si na oplátku ponechá některá práva na jeho fotografie.

Özil do Arsenalu přišel v roce 2013 z Realu Madrid a za severolondýnský velkoklub od té doby odehrál 254 utkání, ve kterých nastřílel 44 gólů a přidal 77 asistencí.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články