Zpět na » Premier League » Mesut Özil je blíže přestupu do Fenerbahce, než kdy dříve, prozradil sportovní ředitel

Mesut Özil je blíže přestupu do Fenerbahce, než kdy dříve, prozradil sportovní ředitel

Mesut Özil je blíže přestupu do Fenerbahce, než kdy dříve, prozradil sportovní ředitel © im.haberturk.com -

0

Líbilo se

14.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Zdá se, že se čas Mesuta Özila v Arsenalu blíží ke svému konci, alespoň podle slov sportovního ředitele Fenerbahce Emreho Belozoglua, podle kterého je příchod německého playmakera mnohem blíže, než kdy dříve. 32letému záložníkovi má jeho astronomická smlouva na Emirates Stadium vypršet až po konci sezóny, jeho zástupci ale během ledna jednali s Fenerbahce a DC United.

Özil nebyl pro letošní sezónu zařazen do nominace Arsenalu pro zápasy Premier League ani Evropské ligy a přestože je plně připraven, nenastoupil do soutěžního utkání od března loňského roku.

Emre, jenž strávil tři roky jako hráč Newcastlu United, nyní v rozhovoru pro turecká média přiznal, že Özil je blízko přesunu do Fenerbahce.

„Mesut Özil je za posledních 20 let jedním z nejšikovnějších hráčů na světě,“ myslí si Emre. „Pokud k tomuto přestupu dojde, bude to velice pozitivní zpráva pro naši komunitu i prezidenta, ale nemyslím si, že to bude snadné. Mesut má stále smlouvu se svým klubem.“

Prezident Fenerbahce Ali Koc přiznal, že dohoda ohledně podpisu Mesuta Özila je mnohem blíže, než tomu bylo dříve, kdy se také spekulovalo o hráčově možném přesunu do Turecka.

„Setkali jsme se s ním a jeho agentem. Vyvíjí se to pomalu, přesto je Mesut blíže přestupu do Fenerbahce, než kdy dříve,“ prozradil Koc.

„Poté, co Mesut dokončí jednání se svým klubem, budeme mít vlastní jednání. Pokud Mesut dokáže uzavřít se svým klubem dohodu za podmínek, které očekáváme, nebude tento přestup vzhledem k našim limitům finanční zátěží.“

„Fenerbahce ani jakýkoliv jiný klub si v této situaci nemůže dovolit platit fotbalistům 4 nebo 5 milionů eur.“

Manažer Arsenalu Mikel Arteta začátkem tohoto měsíce přiznal, že Özil již může volně jednat se zahraničními kluby, ale svolení odejít nedostane do chvíle, kdy jeho zájemce splní požadavky Arsenalu.

„Nevím, co se stane. Je jasné, že může vyjednávat s ostatními kluby,“ řekl Arteta. „Pokud najdeme řešení, které bude výhodné pro obě strany, pak do toho půjdeme. Pokud tomu tak nebude, hráč tady zůstane.“

Mesut Özil od svého příchodu do Arsenalu z Realu Madrid v roce 2013 nastřílel 44 gólů a přidal 77 asistencí ve 254 odehraných utkáních.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články