Zpět na » Premier League » Arsenal zaplatil Özilovi a Sokratisovi, aby odešli. Do budoucna se tomu chceme vyhnout, přiznal Mikel Arteta

Arsenal zaplatil Özilovi a Sokratisovi, aby odešli. Do budoucna se tomu chceme vyhnout, přiznal Mikel Arteta

Arsenal zaplatil Özilovi a Sokratisovi, aby odešli. Do budoucna se tomu chceme vyhnout, přiznal Mikel Arteta © express.co.uk - Mesut Ozil

2

Líbilo se

23.01. - Mikel Arteta připustil, že se chce do budoucna vyhnout situacím, kdy bude muset Arsenal platit nadbytečným hráčům za odchod z klubu a věří, že nové vedení je schopno tomu zabránit. Mesut Özil se o víkendu připojí k Fenerbahce poté, co Arsenal souhlasil s tím, že mu zaplatí větší část mezd ze zbývajících šesti měsíců smlouvy.

Arsenal se v posledních dnech dohodl na ukončení smlouvy s obráncem Sokratisem Papastathopoulosem a záložníkem Mesutem Özilem, které manažer Mikel Arteta považoval za nadbytečné.

Oběma hráčům přitom Arsenal musel uhradit větší část mezd z jejich zbývající smlouvy, aby tím uvolnil mzdový rozpočet pro příchod nových hráčů na Emirates Stadium.

Arteta přiznává, že se chce do budoucna podobným situacím vyhnout, stejně jako odchodu hvězdných hráčů bez náhrady kvůli končící smlouvě, jako tomu bylo v případě Aarona Ramseyho nebo výměny Alexise Sáncheze.

„Určitě se do této pozice už nechceme dostat,“ odpověděl Arteta na otázku, zda se klub z odchodu Mesuta Özila poučil.

„Myslím si, že do budoucna se tomu musíme pokusit zabránit a pokud k něčemu takovému dojde, jednoduše se rozhodnout a nezkoušet oddálit situaci, která stejně nefunguje.“

Podle Artety za tuto situaci neodpovídá současné vedení klubu, protože dohody podepsané s Özilem a Sokratisem byly pod dohledem předchozího výkonného týmu.

Arsenal v posledních letech zažil velké zemětřesení v zákulisí a podle španělského manažera je současné vedení klubu v čele s výkonným ředitelem Vinaiem Venkateshamem, technickým ředitelem Eduem a novým ředitelem fotbalových operací Richardem Garlickem schopno tomu zabránit.

„Je zřejmé, že v klubu došlo k velkým změnám, včetně rozhodovacích orgánů,“ dodal Arteta.

„Snažíme se vytvořit opravdu silný tým s různými kvalitami, který nám pomůže zajistit větší udržitelnost a úspěch při našich rozhodnutích.“

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články