Zpět na » Premier League » Manuel Pellegrini odvolán. Ve West Hamu by jej měl nahradit David Moyes

Premier League - Manuel Pellegrini odvolán. Ve West Hamu by jej měl nahradit David Moyes

Manuel Pellegrini odvolán. Ve West Hamu by jej měl nahradit David Moyes © express.co.uk, fotbalportal.cz - Moyes by měl nahradit Pellegriniho

0

Líbilo se

29.12. - Moc dobře věděl, v jaké je pozici. Už delší dobu měl nůž na krku. Možná nakonec vydržel déle, než se čekalo. Jenomže jubilejní desátá ligová porážka v této sezóně se pro něj stala osudnou. Manuel Pellegrini byl odvolán z funkce hlavního manažera West Hamu ihned po sobotní domácí prohře 1:2 s Leicesterem. Hammers, kteří mají sestupové starosti, by měl od příštího týdne vést David Moyes.

Ani v této sezóně nepotvrzuje West Ham své ambice. Pokud se podíváme na složení kádru Kladivářů, měli by se rozhodně pohybovat v tabulce daleko výše. Aktuálně jsou na sedmnácté pozici, tedy první nesestupové.

Mají z devatenácti kol pouhých 19 bodů. Jen o bod více než osmnáctá Aston Villa, i když mají oproti ní zápas k dobru, ovšem se suverénním Liverpoolem.

Z posledních 10 kol zaznamenal West Ham jen dvě výhry a hned sedm porážek. Ta poslední znamenala okamžitý konec pro hlavního manažera Manuela Pellegriniho. Leicester zvítězil na Olympijském stadionu 1:2.

Šestašedesátiletý Chilan byl pod tlakem už od září. Dá se říci, že se jeho konec čekal daleko dřív. Smlouvu podepsal na tři roky, ale končí už po 18 měsících.

„S velkým zklamáním jsme museli učinit toto rozhodnutí. Manuel je skutečný gentleman a bylo mi opravdovým potěšením pracovat s někým jeho kalibru. Je však zřejmé, že je třeba něco změnit, aby se klub vrátil na cestu směrem vzhůru. V této sezóně máme jiné ambice.“

„Cítili jsme, že je potřeba jednat teď, aby měl nový manažer dostatek času. Pokusíme se dosáhnout našeho cíle,“ uvedl David Sullivan, spoluvlastník a předseda West Hamu.

Podle posledních zpráv by se měl do West Hamu vrátit David Moyes. Známý skotský manažer působil u Hammers už v sezóně 2017/2018, kdy je zachránil v nejvyšší soutěži. Poté byl nahrazen právě Manuelem Pellegrinim.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články