Zpět na » Premier League » Arsenal dokončil transfer Nicolase Pepeho, nejdražšího hráče ve své historii

Arsenal dokončil transfer Nicolase Pepeho, nejdražšího hráče ve své historii

Arsenal dokončil transfer Nicolase Pepeho, nejdražšího hráče ve své historii © skysports.com - Nicolas Pepe

0

Líbilo se

01.08. - Už je to definitivně dotaženo do konce. Arsenal oficiálně potvrdil přestup útočníka Nicolase Pepeho z francouzského Lille. Tato operace vstoupí do více než stotřicetileté historie klubu, neboť křidelník původem z Pobřeží Slonoviny přišel pokladnu na 72 milionů liber. Arsenal nikdy nekoupil dražšího fotbalistu.

Arsenal a Lille oficiálně potvrdily přestup křídelníka Nicolase Pepeho. 24letý fotbalista podepíše s Gunners kontrakt do roku 2024 a z klubové kasy londýnského klubu ubyde rekordních 72 milionů liber. Doposud byl nejdražší posilou Arsenalu Pierre-Emerick Aubameyang, za něhož zaplatilo vedení Kanonýrů Dortmundu 60 milionů liber. Současně se Pepe stal i nejdražším africkým fotbalistou všech dob.

Nicolas Pepe byl předmětem zájmu hned několika předních klubů. V hledáčku ho mělo vedení Manchesteru United, Evertonu, ovšem největší nebezpečí v poslední době pro Arsenal představovala Neapol.

Pro manažera Unaie Emeryho je Pepe čtvrtou letošní posilou po Martinellim, Ceballosovi a Salibovi, byť posledně jmenovaný bude ještě rok hostovat v Saint Etiénne.

Pepe, jehož preferovaná pozice je na pravé straně ofenzivy, debutoval ve francouzské lize v roce 2017 v dresu Angers. Odtud ho koupilo Lille za 10 milionů eur. V první sezóně dal 14 gólů, loni svoji kvótu vstřelených branek ještě o devět tref navýšil. K tomu navíc přidal 12 gólových asistencí. Pouze Kylian Mbappé se v francouzské Ligue 1 přímo podílel na více vstřelených brankách.

Nicolas je velmi žádaný a talentovaný křídelník, kterého chtělo mnoho předních klubů Evropy. Podepsat prvotřídního útočníka bylo jedním z našich hlavních cílů tohoto přestupového okna. Jsem moc rád, že se to povedlo. Našemu týmu dodá na rychlosti, síle a kreativitě. A také doufáme, že hodně gólů," řekl manažer Unai Emery.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Noviny
Nejnovější články