Zpět na » Premier League » Arsenal se dohodl na přestupu Nicolase Pépého z Lille za 72 milionů liber

Arsenal se dohodl na přestupu Nicolase Pépého z Lille za 72 milionů liber

Arsenal se dohodl na přestupu Nicolase Pépého z Lille za 72 milionů liber © express.co.uk - Nicolas Pepe

2

Líbilo se

27.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Arsenal je velice blízko podpisu další posily, kterou by se mohl stát křídelní záložník Lille Nicolas Pépé, o kterého stála řada evropských velkoklubů. Prezident Lille Gerard Lopez v pátek potvrdil, že klub přijal nabídku Neapole ve výši 72 milionů liber, kterou ale nyní Arsenal dorovnal a čeká, pro který klub se reprezentant Pobřeží Slonoviny rozhodne.

Neapol měla jednomu z největších objevů loňské sezóny nabídnout roční plat na 3,6 milionu liber, sám hráč ale údajně požaduje 4,5 milionu a Arsenal trumfl italský klub v návrhu smlouvy.

Vedle Arsenalu a Neapole byl s přestupem autora 22 gólů a 11 asistencí z poslední sezóny Ligue 1 spojován také Manchester United a prezident Lille přiznal, že nyní bude pouze na hráči, pro který klub se rozhodne.

Dostali jsme nabídky ze čtyř klubů, které nás po ekonomické stránce spokojily,“ řekl prezident Lille Lopez. „Neapol je jedním z nich a splnila naše požadavky na 80 milionů eur. Nyní je na hráči, aby se rozhodl kam jít na základě návrhů, které od těchto čtyř klubů dostali jeho agenti.“

Arsenal měl vedle Pépého zájem také o jiného reprezentanta Pobřeží Slonoviny Wilfrieda Zahu z Crystal Palace, který byl k dispozici za podobnou sumu, údajně ale rozhodla ochota Lille přijímat částku za přestup ve splátkách.

Pokud se Nicolas Pépé nakonec rozhodne pro Arsenal, překoná dosud nejdražší nákup historie Arsenalu, kterým byl podpis Pierra-Emericka Aubameyanga z Borussie Dortmund v roce 2018 za 60 milionů liber.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články