Zpět na » Premier League » Nová fotbalová star Nicolas Pépé: Proč jej chtěly všechny evropské velkokluby?

Nová fotbalová star Nicolas Pépé: Proč jej chtěly všechny evropské velkokluby?

Nová fotbalová star Nicolas Pépé: Proč jej chtěly všechny evropské velkokluby? © express.co.uk - Nicolas Pepe

1

Líbilo se

28.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Po fantastické sezóně v Ligue 1 kolem něj kroužily téměř všechny evropské velkokluby, nakonec se ale zdá, že Nicolas Pépé zamíří z Lille za 72 milionů liber do Arsenalu. Čím je reprezentant Pobřeží Slonoviny tak výjimečný a proč se za něj Arsenal rozhodl vysázet takové peníze?

S přestupem Nicolase Pépého byl během léta alespoň krátce spojován snad každý evropský velkoklub a není se čemu divit, křídlo z Pobřeží Slonoviny má totiž za sebou nesmírně vydařenou sezónu, ve které se zařadilo mezi nejlepší hráče Ligue 1.

Přetahovanou o jeho služby zdá se nakonec vyhraje londýnský Arsenal, který jako jeden ze čtyř klubů byl ochoten nabídnout Lille požadovaných 72 milionů liber. Proč ale Pépé stojí tolik a jak by mohl zapadnout do sestavy Kanonýrů?

Nicolas PepeNicolas Pépé teď podle všeho bude ukazovat svoje kvality v dresu Arsenalu. (zdroj: metro.co.uk)

Vývoj

Poté, co zapůsobil svými výkony v nižších francouzských soutěžích v dresu Poitiers a později na hostování v Orleans, zamířil Pépé do Angers, kterým v sezóně 2016/17 pomohl k senzačnímu postupu do finále francouzského poháru a následující léto si jej vyhlédlo Lille.

Začátky v Lille sice pro Pépého nejlehčí nebyly, klub totiž po tristním startu sezóny propustil v prosinci 2017 kouče Marcela Bielsu, ale navzdory tomu, že Lille hrálo o udržení, zaujal Pépé 13 nastřílenými góly a čtyřmi asistencemi.

Bylo to první znamení toho, co teprve přijde v sezóně 2018/19...

Čím upoutal pozornost?

Rychlý, levonohý křídelní záložník v loňské sezóně potvrdil svoji neuvěřitelnou produktivitu, když v Ligue 1 zaznamenal 22 gólů a přidal 11 asistencí. Výrazně se tak podílel na druhé příčce Lille v tabulce Ligue 1 hned za Paris Saint-Germain. Přestože jeho devět gólů přišlo z pokutových kopů, ukázal Pépé mnohokrát svoje nebezpečné rychlé zakončení levačkou z pravého křídla.Pépé je typem rychlého a technicky zdatného křídelního záložníka, který podniká po pravé straně hřiště nebezpečné výpady z hloubi pole, které umí sám i stejně dobře zakončovat. Několik jeho gólů v loňské sezóně padlo tak, že v záloze získal míč, prošel přes několik obránců a svoji akci chladnokrevně zakončil silnou střelou levačkou. Díky své rychlosti myšlení a ostrému zakončení představuje nebezpečí i pro soupeře spoléhající na pevnou obranu.

Vrcholem jeho sezóny byl jeho gól a dvě asistence při dubnové demolici Paris Saint-Germain 5:1. Pouze Kylian Mbappé dokázal během celé sezóny nastřílet v Ligue 1 více gólů, než opora Lille. Pépé byl za své výkony vyhlášen nejlepším hráčem klubu a získal místo v top jedenáctce sezóny Ligue 1 v útočné trojici s Mbappém a Neymarem.

Jak by mohl zapadnout v Arsenalu?

V Lille si Pépé zakládal na svých nebezpečných výpadech z pravého křídla, které zakončoval svojí smrtící levačkou a není důvod očekávat, že by na tom chtěl Arsenal něco měnit. Přestože Arsenal už má ve svém útoku typologicky podobného hráče Pierra-Emericka Aubameyanga, se stejně rychlým Pépém na druhé straně by mohl být dopředu ještě mnohem nebezpečnější.Dá se očekávat, že Unai Emery kvůli Pépého příchodu bude muset pozměnit svoji formaci na 4-2-3-1 s tím, že na krajích budou operovat Pépé s Aubameyangem a na hrotu dostane šanci Alexandre Lacazette. To by ve středu vytvořilo prostor pro Mesuta Özila a za nimi je budou krýt dva defenzivní záložníci.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články