Zpět na » Premier League » Nemanja Matič: My hráči musíme převzít zodpovědnost za propuštění Josého Mourinha

Nemanja Matič: My hráči musíme převzít zodpovědnost za propuštění Josého Mourinha

Nemanja Matič: My hráči musíme převzít zodpovědnost za propuštění Josého Mourinha © skysports.com, fotbalportal.cz - Nemanja Matič

3

Líbilo se

24.12. - Manchester United už má za sebou první zápas bez Josého Mourinha. Proti Cardiffu vedl tým dočasný manažer Ole Gunar Solskjaer. Red Devils se představili v úplně jiném světle. Vyhráli v hlavním městě Walesu 1:5. Poprvé od konce sira Alexe Fergusona nastříleli v Premier League 5 gólů. Nemanja Matič i tak ale říká, že především hráči musí převzít zodpovědnost za vyhazov portugalského kouče.

Po porážce 3:1 na půdě Liverpoolu byl odvolán od kormidla Manchesteru United José Mourinho. Ten na lavičce slavného klubu vydržel jen 2 a půl roku. Důvodem jeho konce byly neuspokojivé výsledky i výkony.

Na jeho místo usedl Ole Gunar Solskjaer, který povede tým do konce sezóny. Pak se vrátí ke své rozdělané práci v norském Molde.

Hned úvodní zápas mu vyšel parádně. Manchester United vyhrál na půdě Cardiffu 1:5 a na hráčích bylo vidět, jak si utkání užívají.

I tak ale stále ztrácejí na vedoucí Liverpool propastných 19 bodů. Hlavním úkolem bude prokousat se do TOP 4, což bude nesmírně složité. Aktuální ztráta na čtvrtou Chelsea činí 8 bodů.

Nemanja Matič se nyní zastal Josého Mourinha. Podle něj rozhodně nemůže být obviňován jako hlavní viník současného stavu Manchesteru United.

„Samozřejmě, že my hráči musíme převzít zodpovědnost za to, co se stalo. Řekl jsem to už i po zápase proti Liverpoolu. My musíme udělat to nejlepší, co dokážeme, abychom hráli lépe.“

„Nevím, co se v Cardiffu změnilo. Tohle je otázka, na kterou nikdo nemá odpověď. Ale jsme si jisti, že takovým způsobem musíme pokračovat. Musíme dál bojovat.“

„Tohle je fotbal. Ve fotbale se takové věci stávají. Víme moc dobře, že to není chyba jenom manažera, když jsou naše výsledky špatné. Ale takový je fotbal. Musíme pokračovat v naší práci a bojovat za klub.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články