Zpět na » Premier League » První rozhovor s Mourinhem po vyhazovu z Manchesteru: Mám budoucnost i bez United

Premier League - První rozhovor s Mourinhem po vyhazovu z Manchesteru: Mám budoucnost i bez United

První rozhovor s Mourinhem po vyhazovu z Manchesteru: Mám budoucnost i bez United © skysports.com, fotbalportal.cz - José Mourinho

5

Líbilo se

20.12. - VIDEO Poprvé od svého propuštění z funkce hlavního manažera Manchesteru United promluvil. Portugalský kouč José Mourinho se dívá dopředu. Situaci bere tak, že jedno angažmá skončilo a další brzy přijde. Uvedl, že Manchester United zkrátka bude mít budoucnost bez něj a on sám bude mít budoucnost bez Manchesteru United.

V úterý byl odvolán z funkce hlavního manažera Manchesteru United. O den později už byl v ulicích centrálního Londýna vyzpovídán poté, co opustil hotel Lowry. José Mourinho jednoduše prohlásil, že hra na Old Trafford skončila.

Dočasným manažerem Red Devils byl jmenován Ole Gunar Solskjær, který povede tým do konce probíhající sezóny. Během tohoto období bude hledat vedení manchesterského klubu manažera pro dlouhodobé plány.

José Mourinho mimo jiné řekl:

„Mohli bychom mluvit o mnoha dobrých věcech a o některých ne úplně dobrých. Ale to nejsem já. Zkrátka to skončilo.“

„Manchester United má budoucnost beze mě a já mám budoucnost bez Manchesteru United.“

José Mourinho měl podepsanou smlouvu až do roku 2020. Jenomže vstup do této sezóny se jeho týmu vůbec nepovedl. Také veřejně kritizoval vedení Manchesteru United za to, že jej v létě nepodpořilo v nákupech nových posil.

Během září se navíc začaly objevovat zvěsti o problémech s Paulem Pogbou. Známé jsou záběry s tréninku, kde mezi těmito dvěma došlo ke slovnímu konfliktu.

Pětapadesátiletý Portugalec uvedl, že se nijak nezměnil od svého konce v roce 2015 na lavičce Chelsea a nebude mluvit o tom, co se stalo uvnitř klubu.

„Proč bych měl s vámi sdílet takové věci právě nyní? Proč bych měl mluvit o nějakých mých pocitech?“

„Je prostě konec. Hra skončila. To je způsob, jakým to dělám vždy. Jsem kritický vůči manažerům, kteří poté mluví o detailech o tom, co se stalo a kdo je vinen. Takový já nejsem.“

Poté požádal o to, aby mu novináři dopřáli klid během doby, kdy nebude vést žádný klub.

„Dokud se nevrátím zpět k fotbalu, myslím si, že mám právo žít svůj život. To je to, co chci teď dělat. Manchester United je minulost.“

Mourinhovo oficiální prohlášení:

„Byl jsem nesmírně pyšný na to, že jsem mohl nosit znak Manchesteru United. Od prvního dne, kdy jsem sem přišel. Věřím, že všichni fanoušci United to poznali. Stejně jako v případě mých všech bývalých klubů jsem pracoval i tady s úžasnými lidmi a věřím, že budou mými přáteli po zbytek mého života. Vím, že všichni znáte své profesní zásady. Pokaždé, když je kapitola uzavřena, ukážu ten nejhlubší respekt a nebudu dělat žádné zásadní připomínky k mým bývalým kolegům. Doufám, že média budou respektovat mou pozici a dovolí mi žít normální život až do okamžiku, kdy se rozhodnu vrátit se do fotbalu. Veselé Vánoce.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 20.12. Odpovědět

Mourinho nemůže říct, že by mu vedení nevyšlo vstříc co se týče přestupů. Ano, až na letošní léto, ale vůbec se nedivím. Přes investované miliony, nešla vidět změna v pojetí hry a kdo by za takové situace sypal další peníze ? Zvláště, když ty posily nehrály.
Pak to veřejné kritizování hráčů a výmluvy ... to už bylo přes čáru.

Kuzma

Tak jeho kritika na vedení byla oprávněná ,stejně jako že nechal sedět lajdáky typu Pogba. Nechceš makat ,budeš sedět . Snad jediný Rashford to dokonale pochopil. Ale ! To ,že za celou tu dobu nezměnil styl hry je smutné a nic jiného bohužel dělat nešlo. Klasická kauzalita.

AVSuvorov
Související odkazy
Nejnovější články