Zpět na » Premier League » Domněnky potvrzeny – Novým manažerem Arsenalu se stává Unai Emery

Domněnky potvrzeny – Novým manažerem Arsenalu se stává Unai Emery

Domněnky potvrzeny – Novým manažerem Arsenalu se stává Unai Emery © newzimbabwe.com, fotbalportal.cz - Unai Emery je novým manažerem Arsenalu

4

Líbilo se

23.05. - Nejdříve to delší dobu vypadalo na Mikela Artetu. Ale tato možnost v pondělí padla. Hned záhy se objevily zprávy o tom, že vedení Arsenalu vyjednává s Unaiem Emerym. Dnes dostala dohoda reálné obrysy a šestačtyřicetiletý Španěl, který naposledy vedl PSG, se stal nástupcem Arséna Wengera. Byl oficiálně jmenován hlavním kormidelníkem londýnského klubu z Emirates Stadium.

Smlouva je podepsána. Arsenal už Unaie Emeryho oficiálně představil jako nového manažera. Tuto informaci o svém příchodu vypustil do světa sám Unai Emery na svých oficiálních webových stránkách už během úterního večera. Nyní je vše zpečetěno a netají se tím ani Arsenal.

V klubu po více než 22 letech skončil Arséne Wenger. Jeho nástupce se nehledal příliš dlouho. Ovšem padalo spoustu jmen, kdo by to měl být. Mezi poslední favority patřil zejména Mikel Arteta. Ale bývalý hráč Arsenalu, který nyní působí jako asistent Pepa Guardioly v Manchesteru City, nesouhlasil s podmínkami, které mu byly nabídnuty.

Unai Emery měl podle posledních zpráv podepsat smlouvu na dva roky. Jeho roční plat by se měl pohybovat okolo 5 miliónů liber.

„Jsem opravdu nadšený, že se mohu připojit k jednomu z největších klubů fotbalové historie. Arsenal je milován fanoušky po celém světě. Mají rádi jeho styl hry i to, že dává velkou příležitost mladým hráčům. Má fantastický stadión. Celkově se mi líbí, jakou strategii klub vyznává.“

„Jsem nadšený, že jsem dostal možnost být u toho, když odstartuje nová kapitola historie Arsenalu. Nová éra. Setkal jsem se s vedením klubu a je mi jasné, že Arsenal má velké ambice a my jsme odhodlaní udělat maximum pro to, aby byl klub úspěšný,“ uvedl Emery.

Stan Kroenke, většinový vlastník Arsenalu, k Emeryho příchodu uvedl: „Jsme potěšeni, že můžeme Unaie uvítat v Arsenalu. Je vítězem, což prokázal několikrát. Jsme přesvědčeni, že je pro tuto práci tím správným mužem a že bude usilovat o to, aby byli šťastní naši fanoušci, naši hráči i všichni naši zaměstnanci. Potřebujeme to.“

„Během rozhovorů s ním se prokázaly jeho fotbalové znalosti, energie, odhodlání i láska ke hře. Jeho znalost našeho klubu, našich hráčů i Premier League...to vše bylo velmi působivé. Sdílí naši vizi. Chceme se posunout kupředu. Zároveň stavíme na platformě, kterou tady vytvořil Arséne Wenger. Pomůžeme tomuto klubu, aby měl větší úspěch.“

Unai Emery svou kariéru zahájil v roce 2005 v týmu Lorca Deportiva. Poté také působil ve druhé španělské lize u týmu Almería. Postoupil s ní do Primera División a skončil s ní na osmém místě. To mu vyneslo angažmá ve Valencii. V roce 2012 si střihl krátkou epizodu ve Spartaku Moskva. Vydržel tam půl roku.

Poté přišlo jeho dosud nejúspěšnější angažmá. Na začátku roku 2013 se upsal Seville. S ní vyhrál třikrát v řadě Evropskou ligu. V roce 2016 se stal hlavním koučem PSG. S pařížským klubem letos vyhrál francouzskou ligu, Francouzský pohár i Ligový pohár. Neúspěch v Lize mistrů jej ale stál místo a byl nahrazen Thomasem Tuchelem.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články