Zpět na » Major League Soccer » Mistr světa Almada by měl konečně odejít z MLS. Podepsat by však měl v Botafogu

Mistr světa Almada by měl konečně odejít z MLS. Podepsat by však měl v Botafogu

Mistr světa Almada by měl konečně odejít z MLS. Podepsat by však měl v Botafogu © iconsport.photo - Thiago Almada

0

Líbilo se

24.06. - Už sám nějakou dobu mluví o tom, že by se chtěl z USA posunout do Evropy. Jenomže mistr světa Thiago Almada svůj krok nahoru doposud neudělal a když už to vypadalo, nyní je krůček od přestupu do brazilského Botafoga. Má ale šanci, že se přesune do sesterského Lyonu. Asi jsme ale čekali více.

Thiago Almada je snad od svých 17 letech považován za jeden z největších talentů argentinského fotbalu. Vychoval ho Velez Sarsfield. Před dalším přestupem v pouhých 20 letech měl na kontě rovnou stovku zápasů a 34 vytvořených gólů. Využil ale trendu, že hráči z Jižní Ameriky, většinou ohromně talentovaní, přestupují do MLS místo přímého kroku do Evropy. A Almada si vybral Atlantu United, jeden z těch novějších klubů MLS, ale zároveň jeden z nejlepších. A mladý Argentinec to potvrdil. V jejím dresu se stal jedním z nejlepších hráčů MLS. Na titul však nedosáhl, alespoň ne s Atlantou. Od roku 2022 je ale součástí argentinského národního týmu a vyhrál s ním mistrovství světa. A takový hráč ve 23 letech snad nemůže hrát MLS.

O tom, že by se měl ppsunout a taková je i jeho ambice, mluvil minulé léto, kdy dal vědět o tom, že novou sezónu už v MLS nezačne. To ale nepotvrdil. Aktuálně už má na kontě 5 gólů a 3 asistence. Velký zájem o něj měl Ajax, ale nakonec se nikam dál nedošlo. Údajně je jedním z největších problémů Almadova osobnost, jenž je minimálně komplikovaná. V Argentině byl třeba po přestupu do USA obviněn ze znásilnění. Už to je samo o sobě problematické ve věci přestupu. Vypadá to ale nyní, že by konečně ten přestup přijít mohl. Je ale jiný, než se očekávalo a je zklamáním, ačkoliv v rámci tohoto přestupu je i to, že se konečně přesune do Evropy.

Je to správný krok?

Almadovým novým klubem by se mělo stát brazilské Botafogo. To je však stejně jako Olympique Lyon vlastněno Johnem Textorem. Plán je tedy takový, že Almada zůstane v Brazílii a pokud se mu bude dařit, přestoupí do Lyonu. Na co ale čekat proboha? Je mu 23 let. Pomalu mu ujíždí vlak. Když do Evropy přijde v 25, už se na něj nebude nahlížet jako na mladou superstar, ačkoliv s puncem mistra světa. Botafogo by za něj mělo zaplatit 20 milionů eur, čímž z něj udělá nejdražšího hráče historie klubu. Pro Eagle Group vlastnící tyto dva kluby je to za mě super nákup, ale moc nechápu, co tím sleduje Almada. Uvidíme, zda ještě někdy svůj obrovitý potenciál naplní.

Thiago Almada

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články